Seimo komisija aptars Lietuvos pasiruošimą galimai avarijai Astrave

Seimo laikinoji grupė trečiadienį aptars Lietuvos pasiruošimą galimai branduolinei ar radiologinei avarijai netoli Lietuvos sienos statomoje Baltarusijos atominėje elektrinėje.

Bendrame posėdyje Veiksmų koordinavimo grupė dėl Astravo atominės elektrinės kartu su Energetikos ir darnios plėtros komisija įvertins, kaip šalies institucijos yra pasiruošusios šiems iššūkiams, kokių veiksmų būtų imamasi.

Į pasitarimą kviečiami Vidaus reikalų, Energetikos, Užsienio reikalų, Sveikatos apsaugos ministerijų atstovai, taip pat specialistai iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Radiacinės saugos centro, Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos.

Atominė elektrinė Astrave statoma apie 50 kilometrų nuo Vilniaus ir mažiau nei 30 kilometrų nuo Lietuvos sienos. Pirmojo jėgainės reaktoriaus paleidimo data numatyta šiemet rudenį.

Lietuvos vyriausybė sako, kad jėgainė statoma nesilaikant saugumo ir aplinkosaugos reikalavimų. Baltarusija tokius priekaištus kategoriškai atmeta. 

Vilnius, birželio 26 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode