Petreikis

Seimas nesumažino PVM odontologijos reikmenims

 

Seimas pasipriešino mažesniam pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifui, galėjusiam atverti kelią pigesnėms odontologijos paslaugoms. 

Seimas ketvirtadienį nepriėmė svarstyti Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisos – ją parengė Sveikatos reikalų komiteto nariai konservatorius Antanas Matulas, „valstietis“ Raimundas Martinėlis bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atstovas socialdemokratas Juozas Olekas.

Jie siūlė visoms odontologijos medžiagoms, priemonėms, instrumentams bei aparatams nuo 2019 metų kovo nustatyti lengvatinį PVM tarifą. Vietoj dviejų tarifų – 5 ir 21 proc. – siūlyta taikyti 9 proc. mokestį. 

Seimo Sveikatos reikalų bei Teisės ir teisėtvarkos komitetų pirmininkės „valstietės“ Asta Kubilienė ir Agnė Širinskienė pastebėjo, kad kai kurios medžiagos ir prietaisai gali būti naudojami ir ne tik odontologijoje, bet ir kitose medicinos srityse. 

„Matome pavyzdį, kaip prisidengiant geru darbu bandoma sukurti elementarias teisės spragas. Tas pats rentgeno aparatas gali būti naudojamas ir odontologijoje, ir kitose medicinos srityse. Tokiu atveju kyla klausimas, kuriam aparatui taikysime lengvatinį PVM, o kuriam nebetaikysime. O galbūt nupirkus su taikyta lengvata aparatas paskui atsidurs ten, kur lengvata negalėtų būti taikoma“,  – teigė A. Širinskienė. 

Pasak jos, pataisa palanki medicinos prietaisų gamintojams. 

Socialdarbiečiui Antanui Vinkui kilo abejonė, ar sumažinus PVM, visi paslaugų teikėjai sumažins kainas klientams.  

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga anksčiau BNS teigė neprieštaraująs mažesniam PVM odontologijos vaistams, tik abejoja, ar tuo nebus piktnaudžiaujama ir dėl lengvatos paslaugos žmonėms nepigs.

Dabar 5 proc. PVM tarifas taikomas daliai odontologijos priemonių. 

Lietuvos sveikatos mokslų universitetų tyrimai rodo, kad profilaktiškai burnos sveikatą tikrinasi kas ketvirtas gyventojas, o beveik 12 proc. 20–29 metų žmonių to nedaro dėl didelių kainų. 

Autorė: Sniegė Balčiūnaitė

 Vilnius, rugsėjo 27 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode