Reklama 2

Simboliškai pradėti Rengės ruožo atstatymo darbai

 

Birutė ŠNEIDERAITIENĖ

Šiandien Mažeikiuose prie buvusio geležinkelio ruožo į Rengę atšakos vyko renginys, kurio metu simboliškai pradėti ruožo atstatymo darbai: pasirašyta sutartis, paklotas pirmasis bėgis.

Renginyje dalyvavo „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška, PKN ORLEN generalinis direktorius Daniel Obajtek bei LR susisiekimo ministras Rokas Masiulis. Mažeikių rajono vadovai pakviesti nebuvo. „Orlen Lietuva“ bendrovės atstovo teigimu, tai tik dviejų įmonių renginys, nesusijęs su Mažeikiais.

Pasirašė susitarimą

Šiandien Mažeikiuose „Lietuvos geležinkelių“ vadovas M. Bartuška ir Lenkijos „Orlen“ generalinis direktorius D.Obajtekas pasirašė susitarimą dėl įmonių bendradarbiavimo.

„Šiandien pasirašėme priedą prie sutarties, kurio dėka galėsime gabenti daugiau krovinių. Tai bus pelninga ne tik Lenkijai, bet ir Lietuvai“, – šiandien spaudos konferencijoje Mažeikiuose sakė D. Obajtekas. 

Gabens į Lenkiją

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ savo lokomotyvais gabens Lenkijos naftos konerno „Orlen“ valdomos Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos „Orlen Lietuva“ krovinius į Lenkiją. Iki šiol geležinkeliai įmonės pagamintus degalus veždavo tik Lietuvoje.

„Lietuvos geležinkeliai“ pranešė, kad Lenkijos kryptimi per metus numatoma išgabenti kelis šimtus tūkstančių tonų „Orlen Lietuvos“ produkcijos. Šiuo metu geležinkeliai perveža apie 9 mln. tonų jos krovinių per metus. 

Paklojo bėgį

Įmonių vadovai taip pat paklojo simbolinį bėgį atstatomoje geležinkelio atkarpoje iš Mažeikių į Rengę Latvijoje.

„Šis bėgio padėjimas turi didelę ne tik ekonominę, bet ir simbolinę reikšmę. Sprendžiami tie nesusipratimai, kurie buvo praeityje tarp „Lietuvos geležinkelių“ ir „Orlen“ bendrovės“, – sakė susisiekimo ministras R. Masiulis. Pasak jo, nesusipratimas turėjo įtakos Lietuvos ir Lenkijos santykiams.

Pabaiga – po metų

Prieš dešimtmetį išardytą 19 kilometrų ilgio ruožą iš Mažeikių į Rengę Latvijoje ketinama atstatyti iki 2019 metų pabaigos.

Už išardytą ruožą į Rengę Europos Komisija AB „Lietuvos geležinkeliai“ skirta 27,87 mln. eurų bauda, kurią bendrovė sumokėjo.

(Bus papildyta).

Autorės nuotraukos

Komentarai  

0 #5 hmmm 2018-08-17 10:04
Prie normalios valdzios butu taip - buve aprasytas ir konfiskuotas turtas gelezinkeli isardziusiems valdziazmogiams arba susaudymas uz sabotaza valstybiniu mastu nes miesto ir Lietuvos ivaizdis sugadintas nepataisomai, ka jau bekalbeti kad mes mokesciu moketojai turime moketi uz kazkieno savanaudiska lobizma.
Cituoti
0 #4 Mzk 2018-08-16 10:43
Kad nuvirstų pirmasis lokomotyvas į Rengę. Dar vienoje pervažoje laiką prarasti...
Cituoti
-1 #3 saku smulkintuvai 2018-08-14 21:15
debilai
Cituoti
-1 #2 durnių 2018-08-14 17:10
laivas ir nekiteip :cry:
Cituoti
+3 #1 :D 2018-08-14 14:36
Kaip nesusiijes su mazeikiais, tai mums teks stoveti prie dar vienos pervazos.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode