Reklama 2

Vyriausybė tarsis dėl oro taršos Klaipėdoje

 

Pirmadienį Vyriausybė ketina aptarti oro taršos Klaipėdoje problemą.

Į pasitarimą kviečiami uosto direkcijos ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco“) atstovai, BNS pranešė susisiekimo ministro patarėja Vytautė Šmaižytė.

Lietuvoje vyraujant karštiems ir vėjuotiems orams, Klaipėdoje gerokai padidėjo oro tarša. Centrinės  miesto dalies ir Vitės rajono gyventojai socialiniuose tinkluose ėmė dalintis nuotraukomis, kuriose užfiksuoti pajuodę paviršiai jų namuose.

Dėl susidariusios situacijos pasitarimą praėjusią savaitę rengė ir Klaipėdos savivaldybė.

Vienas pagrindinių taršos šaltinių yra „Klasco“ kraunami birūs kroviniai. Bendrovė teigia, jog imasi papildomų priemonių, kad dulkės neplistų į miestą – pavyzdžiui, praėjusį penktadienį ji pradėjo vandenyje ištirpinta celiuliozė purkšti birių krovinių rietuves, pastatyta speciali sienutė, sulaikanti dulkes krovos metu, specialia mašina valomi keliai, drėkinama ir valoma ne tik įmonės teritorija, bet ir Vitės kvartalo gatvės.

Artimiausiu metu bendrovė žada įsigyti daugiau valymo mašinų, kurios drėkins ir valys teritoriją. Iki rugsėjo 14 dienos bus paruoštas priemonių planas poveikiui aplinkai mažinti.

Vilnius, rugpjūčio 13 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.a

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode