Valdžia žada nurašyti apie 100 mln. eurų emigrantų nesumokėto sveikatos draudimo

 

Valdžia planuoja nurašyti apie 100 mln. eurų emigrantų nesumokėto privalomojo sveikatos draudimo mokesčio. „Sodros“ vadovas Mindaugas Sinkevičius sako, kad toks žingsnis palengvins ir emigravusių žmonių gyvenimą, ir „Sodros“ veiklą. 

„Tiems asmenims, kurie trejus ar penkerius metus neturi jokio santykio – nei dirbo, nei mokėsi, nei buvo Darbo biržoje – iš principo laikyti, kad jie yra išvykę ir neformuoti prievolių ir nei tų žmonių erzinti, kurie galbūt, mes tikimės, grįš kažkada į Lietuvą, nei mums patiems, institucijai, dirbti tą darbą, kuris kartais nesukuria jokios pridėtinės vertės“, – antradienį po susitikimo su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu žurnalistams Seime pranešė „Sodros“ vadovas.  

Pasak jo, tokių žmonių gali būti apie 100 tūkst., jie skolingi apie 100 mln. eurų sveikatos draudimo įmokų.

M. Sinkevičiaus teigimu, emigrantų skolos už trejus metus siekia vidutiniškai apie 1000 eurų, nes kiekvieną mėnesį jiems reikia sumokėti po 30 eurų.  

„Žmonės, kurie yra išvykę ir dėl tam tikrų priežasčių nedeklaravę to išvykimo, nežinojo, kad reikia, arba nenori nutraukti tam tikto ryšio su Lietuva, jie tampa mūsų skolininkais tam tikra prasme, bet turi sveikatos draudimą kitose šalyse, o kai mes išieškome iš jų tas sumas, jie įrodo, kad yra drausti kitur, ir mes turime jiems pinigus grąžinti“, – sakė M. Sinkevičius.  

 Autorė: Sniegė Balčiūnaitė

Vilnius, liepos 24 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode