Reklama 2

Šiųmetinė kalbos premija skirta E. Bradūnaitei-Aglinskienei

 

2018 metų Kalbos premija skirta etnologei, visuomenės veikėjai, poeto Kazio Bradūno dukteriai Elenai Bradūnaitei-Aglinskienei.

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija kasmetinės premijos laureatę paskelbė pirmadienį, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

E. Bradūnaitė-Aglinskienė gimė Vokietijoje, poeto K. Bradūno šeimoje. Vėliau gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose, jau jaunystėje ji įsitraukė į lietuvių išeivijos kultūrinę ir visuomeninę veiklą.

Pastaruoju metu E. Bradūnaitė-Aglinskienė gyvena ir kultūrinę veiklą tęsia Lietuvoje.

Kaip teigia komisija, pripažinimo ir pagarbos yra verti E. Bradūnaitės-Aglinskienės lituanistiniai darbai, nuveikti tiek išeivijoje, tiek Lietuvoje, „išskirtiniai jos nuopelnai skleidžiant lietuvybės idėjas, žadinant vaikų ir jaunimo rūpestį lietuvių kalba ir lietuvių kultūros tradicijomis“.

„E. Bradūnaitė-Aglinskienė nuolat susitinka su Lietuvos mokyklų ir vietos bendruomenėmis, dalijasi su jomis išeivijos patirtimis išlaikant gimtąją kalbą ir tautos tradicijas. Remdamasi išeivijos pavyzdžiu ir etnologės įžvalgomis, ji perduoda supratimą, kad už kalbos, kultūros tęstinumą esame atsakingi mes patys, lietuviai – tiek išeivijoje, tiek Lietuvoje“, – sakoma pranešime.

Žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės (1873–1945) atminimą įamžinanti Kalbos premija skiriama už reikšmingą, neatlygintinai atliekamą lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms ar institucijoms.

Kalbos premija bus įteikta gruodžio 10 dieną Valdovų rūmuose Vilniuje vyksiančiame iškilmingame renginyje „Kalbos vakaras“.

Vilnius, gegužės 7 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode