Žmonės su negalia apsigyvens jaukiuose namuose

Praėjusią savaitę Mažeikiuose duris atvėrė modernizuoti ir naujai pastatyti Gyvenimo namai, kuriuose apsigyvens VšĮ „Vilties erdvė“ auklėtiniai.

Buvo nustebinti

Iškilmingoje Gyvenimo namų atidarymo šventėje dalyvavo ir simbolinę juostą perkirpo Savivaldybės meras Antanas Tenys, VšĮ „Vilties erdvė“ direktorė Stasė Radeckienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Europos Sąjungos struktūrinės paramos departamento direktoriaus pavaduotoja Audra Mikalauskaitė ir Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios vikaras kunigas Paulius Jaraminas, kuris vėliau naujus namus pašventino.

Šventėje taip pat dalyvavo LR Seimo narys Kęstutis Bartkevičius, mero pavaduotoja Irena Macijauskienė, Šiaulių universiteto Specialiosios pedagogikos katedros lektorius Egidijus Elijošius bei kiti garbūs svečiai. 

A. Tenys apžiūrėjęs namus teigė, jog žmonėms čia bus gera gyventi, mat projektas labai pasisekęs. Direktorei ir darbuotojams linkėjo stiprybės, sveikatos bei likusiems darbams užbaigti padovanojo penkių tūkstančių eurų čekį.

„Esu sužavėtas tuo, ką pamačiau“, – sakė K. Bartkevičius bei dėkojo S. Radeckienei už tai, kad ji moka paimti ir duoti kitiems.

Už puikius namus dėkojo ir patys VšI „Vilties erdvė“ auklėtiniai bei jų tėveliai: „Namai iš tiesų nuostabūs, bet manau, kad pastatas būtų tik pastatas, jei čia nebūtų gyvenančių, dirbančių žmonių. Nuoširdžiai norime padėkoti čia dirbantiems darbuotojams. Ačiū už jūsų gerumą, nuoširdumą ir begalinę meilę darbui.“

Padidėjo vietų skaičius

VšĮ „Vilties erdvė“ direktorė S. Radeckienė taip pat dėkojo visiems susirinkusiems ir prisidėjusiems prie Gyvenimo namų įsteigimo bei trumpai apžvelgė „Vilties erdvės“ istoriją. Direktorė informavo, kad „Vilties erdvė“ teikia socialinės globos paslaugas Mažeikių mieste ir rajone gyvenantiems sutrikusio intelekto žmonėms.1994 metais buvo įsteigtas Darbo terapijos centras, 1998 metais įsteigti „Vilties gyvenimo namai“, o 2002 metais dvi biudžetinės įstaigos buvo reorganizuotos į viešąją įstaigą „Vilties erdvė“. Šią įstaigą sudaro Grupinio gyvenimo namai ir Specialiosios dirbtuvės.

Pasak įstaigos vadovės, Gyvenimo namai atidaryti siekiant įgyvendinti stacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtrą Mažeikiuose. Naujuose Gyvenimo namuose gyvens nesavarankiški, sunkią proto bei proto ir judėjimo negalią turintys asmenys, kuriems nustatytas 0–40 proc. darbingumo lygis. „Modernizuotuose namuose nuolat galės gyventi 16 suaugusių asmenų, naujuose – 10. Gyvenimas bus organizuojamas grupėse,  vienoje grupėje neviršijant 10 asmenų skaičiaus. Trumpalaikei socialinei globai papildomai numatytos 2 vietos. Ją galės gauti visi sunkią proto bei proto ir judėjimo negalią turintys asmenys, kuriems nustatytas visiškas ar dalinis nesavarankiškumas. Bendras vietų skaičius padidėjo nuo 18 iki 30,tad atitinkamai didesniam skaičiui darbingų neįgaliųjų šeimos narių bus sudaryta galimybė sugrįžti į darbo rinką. Siekiame, kad visuomenė mūsų žmonių nesigailėtų, o priimtų kaip visaverčius bendruomenės narius, kad jie gyventų oriai“, – kalbėjo S. Radeckienė.

Šventėje susirinkusiuosius savo dainomis džiugino televizijos projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja Justina Budaitė.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode