V. Baubinienė: „Džiaugtis gyvenimu ir netrukdyti tai daryti kitiems“

 

Gražina VERŠINSKIENĖ

 

„Kai renkasi būsimi pirmokai, meldžiu Dievą, kad pas mane ateitų tik tie mokiniai, kuriems aš būsiu reikalinga, kuriems reikalingas mano mokymas, auklėjimas ir kurie tikės manimi ir pasitikės, kad galėsiu juos auklėti puikiais žmonėmis, tiksliau – duoti tą pradžią, įdiegti svarbiausias žmoniškąsias vertybes“, – lūkesčiais dalijasi Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė Vita Baubinienė.

– Manau, nesuklysiu sakydama, kad mokykla – neatskiriama Jūsų gyvenimo dalis.

– Taip, tai tiesa. Jau per 30 metų gyvenu šiame sūkuryje, kai mintys dažniausiai užimtos mokyklos ir mokinių reikalais. O mano darbo filosofija – „Nepakenk“. Vaikai, kol juos nesugadina suaugę, yra labai labai labai geri. Mokslas man – ne pirmoje vietoje. Dabar kalbu gal ne visai kaip tikra mokytoja, bet man visada svarbiau gerosios žmogaus savybės, mandagumas, gražus bendravimas, mokėjimas sutarti...

– Kokie Jūsų darbo pasiekimai, įvertinimai?

– Darbo pasiekimai mano nėra labai dideli, esu mokytoja metodininkė. Didžiausiu pasiekimu laikau tai, kai mokiniai ar mokinių tėveliai aplanko, susitikus gražiai bendrauja, pasidžiaugia savo gyvenimo pasiekimais, rašo žinutes. Buvę mokiniai jau atveda net savo vaikus pas mane mokytis. Didžiausias džiaugsmas, kai mokinių akyse, juos sutikusi, matau džiaugsmą.

– Jums, kaip ir bet kuriam mokytojui, turi būti įjungtas režimas – tobulėti, nesustoti, nepasenti. Kaip semiatės naujovių?

– Manau, kad žmogus, kuris nieko neveikia, darosi labai neįdomus. Taip, turi būti įjungtas režimas – tobulėti, nesustoti, nepasenti. Vaikai nori, kad šalia jų būtų žmonės, kurie kažką veikia, gali pasidalinti savo veikla, tada jie nori būti šalia tokių žmonių, todėl labai svarbu, kad ir tėveliai būtų veiklūs, išradingi – tada vaikai turės į ką lygiuotis, kuo didžiuotis, norės būti kartu. O naujovių semiuosi viską išbandydama. Kaip ir mano pirmokėliai dabar renkasi visokius būrelius, taip ir aš kiekvienais metais stengiuosi ką nors naujo išmokti ar veikti.

– Tai kokiomis veiklomis užsiimate po darbo? Koks Jūsų laisvalaikis?

– O, tų veiklų buvo jau be galo daug: pirmiausia – įvairios sporto rūšys: aerobika, pilatesas, fitnesas, joga, linijiniai šokiai, dviratis, sporto klubas. Dabar kartu su vyru jau ketvirtus metus šokame šokių kolektyvo „Spindulys“ suaugusiųjų grupėje, kuriai vadovauja nuostabus vadovas Mindaugas Banys, be to, einame į treniruoklių salę, dar pasivažinėjimas dviračiu ir vaikščiojimas pėsčiomis. Kiekvienais metais pradedu mokytis anglų kalbos, bet niekaip negaliu išmokti... Kiekvienų naujųjų metų pradžioje pasirašau metų veiklos planą, ką turėčiau padaryti per metus, o metų pabaigoje pasitikslinu, kas pavyko, o kas ne. Tai anglų kalba dažniausiai nepavyksta ir vis atidedama kitiems metams. Kultūros centre lankiau „yamah`os“ kursus pas puikų mokytoją V. Kulbitską, baigiau bioenergetiko A. Varanavičiaus kursus. Jo dėka labai susidomėjau psichologija, todėl prieš penkerius metus neakivaizdiniu būdu įgijau psichologo specialybę. Norėjosi labiau pažinti ir suprasti vaiko psichologiją ir, žinoma, palengvinti gyvenimą sau. Kai žinai, kodėl būtent žmogus elgiasi taip, o ne kitaip, supranti, kaip su juo bendrauti, kaip jam padėti.

– Propaguojate sveiką gyvenseną. Ar palaiko kiti šeimos nariai?

– Baigiau sveikatos konsultanto mokymus, galiu vesti paskaitas, užsiėmimus sveikos gyvensenos klausimais. Anksčiau rajone aktyviai dirbau šioje srityje, vyko daug renginių. Dabar dirbu su savo mokiniais ir savo šeimoje. Gyvename pagal sveikatingumo principus – daug judame, sveikai valgome, mylime kalnus ir kiekvienais metais kopiame į vis kitos šalies kalnus. Kasdien praeiname po 15–20 kilometrų pėsčiomis. Turiu sodą, kuriame mėgstu dirbti, mezgu, labai mėgstu skaityti.

– Kokią literatūrą skaitote ir ką Jums knygos suteikia?

– Labai daug skaitau saviugdos knygų, nes, manau, jei tau kažkuo nepatinka tavo gyvenimas, nepyk ant kitų, nekritikuok, o keiskis pats ir gyvenimas pradės keistis aplink tave. Tai jau asmeniškai patikrinta tiesa. Man labai patiko visos Robin Sharmos knygos, ypač „Šeimos išminties pamokos“, ir kaip gailėjausi, kad nebuvau tos knygos skaičiusi, kai auginau savo vaikus. Dar viena vertinga knyga, kuri verčia mąstyti – J. M. Tempelton „Gyvenimo dėsniai“ ir daug daug nuostabių knygų. Turiu sukaupusi savo bibliotekėlę ir mielai dalinuosi su kitais, jei tik nori skaityti. Iš knygų sužinojau, kaip svarbu mylėti ir gerbti save, kad kitus reikia gerbti, išmokome iš tėvų, bet mylėti save kažkaip visada užmirštame, o, pasirodo, tai labai svarbu. Palepinti save, apdovanoti. Kai tik pradedi labiau mylėti save, kažkaip ir kiti labiau myli...

– O koks Jūsų santykis su muzika?

– Manau, kad labai svarbu klausytis geros muzikos, man gera muzika – tai klasikinė, kai jaučiu nuovargį, įtampą, klausausi klasikinės arba meditacinės muzikos. Ypač patinka grigališkasis choralas, dabar bus koncertas ir Lietuvoje, labai noriu jame pabūti.

– Kokiomis nuotaikomis gyvenate šiandien? Ar jau pasiekėte gyvenimo pilnatvę, ar dar yra neįgyvendintų planų?

– Priklausau LIONS moterų klubui, kurio šūkis – „Tarnauju“. Padedame nelaimės ištiktiems žmonėms. Keletą metų globojome mūsų mokyklos mokytoją A. Jakutienę, kuri šiais metais išėjo į geresnį pasaulį. Dar priklausau socialinių darbuotojų moterų klubui „Bendraukime“ – dalyvaujame paskaitose, užsiėmimuose, kurie padeda tobulėti, atsipalaiduoti, pailsėti. Prieš ketverius metus parsivežiau savo mamą iš Šiaulių, kuriai skiriu labai daug laiko. Kasdien einame pasivaikščioti. Buvo ir daugiau visokių užsiėmimų: dekupažas, tapymas ant šilko ir…, bet visko nebeišvardinsi. Liko tai, kas prie širdies labiausiai. Norėčiau ir daugiau, bet dienoje nebeužtenka laiko, jau ir taip keliuosi 5.00 valandą. Daugiau noriu skirti laiko savo nuostabiai mamai, nes žinau, kad jis vis labiau senka. Ji buvo labai paprasta moteris ir labai gera – visi, kam būdavo bėda, kreipdavosi į ją. Visada padėdavo. Dar mačiau jos nuostabų rūpinimąsi savo mama (močiute). Ji man – didžiausias autoritetas ir didžiausias džiaugsmas, ir taip gaila, kad atmintis vis silpnėja. Ji man – brangiausias žmogus.

– Gana platus spektras veiklų. Kaip visur spėjate?

– Stengiuosi paskirstyti savo laiką taip, kad nebūtų skiriamas tik darbui. Nors darbas labai nori pasiglemžti visų kitų veiklų laiką. Šeima, darbas, laisvalaikis, mama, draugai, buitis, hobis – tik tada jaučiuosi gerai, kai visoms šioms veikloms užtenka laiko ir nė viena neužgožia kitos.

– Papasakokite apie save: vaikystė, paauglystė, jaunystė. Kokių tada turėjote svajonių?

– Buvau vienintelis vaikas šeimoje, labai visų mylimas, bet buvau labai gera, savarankiška. Tėveliai daug ir sunkiai dirbo, visos vasaros praėjo Šiauliuose, prie Rėkyvos ežero. Padėdavau močiutei nudirbti visus darbus – ravėti, šienauti, gyvuliukus prižiūrėti. Buvau laisva gamtoje prie ežero ir miško. Visad norėjau būti mokytoja, visad visus mokiau ir žaidžiau mokyklas, todėl kito pasirinkimo net negalėjo būti. Nors buvau truputį paklydusi ir nusekusi paskui meilę kitur. Būsimas vyras jau mokėsi Kauno medicinos institute, o aš norėjau būti kartu, tai įstojau į Chemijos institutą, bet jau po pusmečio supratau, kad chemija ne man, ir perstojau į Šiaulių pedagoginį, pradinį ugdymą. Sėkmingai baigiau ir dirbu jau daugybę metų. Kitur savęs jau neįsivaizduoju. Tik dabar pradėjo slėgti nerimas, kad nebėra tokio džiaugsmo, kaip būdavo, kai lauki kiekvieno rugsėjo. Su didžiausiu nerimu, džiaugsmu, o dabar, kai visur aplink girdi, kaip mokytojai peikiami, negerbiami. Toks įspūdis, kad mokytojai kalti dėl visko, kad tik blogiausi rinkosi šią specialybę. Kai mano kartos mokytojai rinkosi būti pradinių klasių mokytojais, buvo didžiausias konkursas – penki į vieną vietą. O kodėl dabar taip nėra, ką daro valdžia ne taip, kad dabar nėra tokio didelio prestižo – būti mokytoju??? Nenoriu daugiau kalbėti šia tema ir taip aibė žiniasklaidoje visokių blogų pasisakymų.

– Kokia Jūsų gyvenimo filosofija?

– O mano filosofija – matyk daugiau gero, o blogį kuo greičiau pamiršk, per daug energijos atima blogos mintys ir pyktis. Tačiau darbo džiaugsmą kažkas atėmė. Dirbti su vaikais gera, bet visa kita liūdina. Ant mano kompiuterio jau 2 metus užklijuotas užrašas – „Nepykti, užbaigti dieną linksmai“, kai pradeda kilti nerimas, vis pažiūriu į šį užrašą. Kartais padeda... Matau, mokytojai dabar labai pavargę ir, tikiu, juos vargina ne vaikai, o visa kita… Kaip pakelti mokyklos ir mokytojų prestižą?

– Ar pradinukas ateina jau kaip susiformavusi asmenybė, kiek mokytojas gali turėti įtakos jo charakterio, pasaulėžiūros formavimuisi?

– Taip aš manau ir taip mokiausi psichologijos paskaitose, kad pradinukas ateina jau kaip susiformavusi asmenybė, vaikas viso savo pasaulio ir šeimos modelio elgsenos filosofiją susiformuoja iki penkerių metų ir ją nusikopijuoja iš savo šeimos. Tai mes, mokytojai, gauname vaikučius, kurie jau turi pagrindinius elgesio, bendravimo įpročius. Mokytojas gali turėti įtakos jo charakterio, pasaulėžiūros formavimuisi, tai mes ir darome, bet šeimos nuopelnai daug didesni. Laimingi tie vaikai, kurių auklėjimas buvo vystomas tinkama linkme. Kam ne taip pasisekė, susiduria su įvairiais bendravimo, elgesio sunkumais. Jūs klausiate, ko labiausiai reikėtų šiuolaikiniam vaikui. Atsakau – tėvų laiko, praleidžiamo kartu su vaiku skaitant knygutes, žaidžiant žaidimus, paprasčiausio bendravimo. Ne tokio – „Ar pavalgei?“, „Ar pamokas paruošei?“, o tikro bendravimo, be kompiuterių ir televizoriaus.

– Dalindama save mokiniams, nepamirštate ir savo šeimos. Kaip švenčiate šventes?

– Į Mažeikius atvykau todėl, kad vyras čia gavo paskyrimą, kai baigė Medicinos institutą. Čia susilaukėme dviejų sūnų. Marius gyvena kartu su mumis. Jis dirba labai gražius meniškus darbelius „Vilties erdvės“ centre. Kitas sūnus Arūnas gyvena Vilniuje, yra kompiuterių specialistas. Dirba labai įdomų darbą, keliauja po visą pasaulį. Šeima man labai svarbi – būtų labai blogai, jei nebūtų šalia manęs šių trijų vyrų. Mes visas šventes švenčiame tik šeimoje. Labai mėgstame žaisti įvairius stalo žaidimus. Žaidžiame ir su draugais, kelionėse. Manau, kad tai puikus laiko praleidimas, pabandykite. Ypač patinka stalo žaidimai „Rumy“, „Kelionės laivais, traukiniais“…

– Šiandien Jūsų profesinė šventė. Ko palinkėtumėte mokiniams ir kolegoms?

– Norėčiau palinkėti savo mokinukams kuo ilgiau džiaugtis vaikyste. Žaisti, būti lauke. Daugiau bendrauti su draugais, būtinai auginti kokį nors gyvūnėlį. Labai norėčiau, kad jiems mokykloje nebūtų labai sunku, kad jie patirtų įgyjamų žinių džiaugsmą, bendravimo džiaugsmą. Tie vaikai, kurie buvo labai gerai pasirengę mokyklai, jų branda atitiko amžių, labai džiaugiasi, kad gali eiti į mokyklą, labai nori mokytis, o kurie dar nepasirengę, jiems tai sunku, neįdomu, todėl manau, kad labai svarbu atsižvelgti į tai, kokia vaiko branda ir, jei jis dar labai nenori mokytis, gal reikėtų dar vėliau išleisti.

Savo kolegoms mokytojams palinkėčiau mažiau dejuoti, pykti, o labiau mylėti save ir džiaugtis gyvenimu...

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Komentarai  

0 #1784 Lorrine 2019-07-22 17:26
is cialis generic safe http://cialissom.com/ cialissom.com.

cuanto cuesta el cialis en la farmacia.

Here is my web-site ... http://www.cialisles.com/: http://cialisles.com/
Cituoti
0 #1783 kiflefly 2019-07-22 12:29
Online cialis order cialis
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1782 moleast 2019-07-22 12:09
Uk generic cialis tadalafil
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1781 Operoni 2019-07-22 11:38
Buy generic cialis united kingdom
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1780 TESTONEHEWAvargy 2019-07-22 09:37
weed laced with viagra
http://buyscialisrx.com order cialis
sildenafil absorção
generic cialis
can i buy cialis in bangkok
generic cialis
what is the average cost of viagra
Cituoti
0 #1779 Trienty 2019-07-22 06:29
Split cialis pills ortho evra patch
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1778 Fagreebatdiek 2019-07-22 03:34
effect of tadalafil on high blood pressure http://viagrabs.com/ buy viagra online, farmacie on line per acquisto tadalafil
Cituoti
0 #1777 rhyday 2019-07-22 02:43
Viagra more health continuing education cialis 20mg cialis
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1776 Beekscem 2019-07-22 02:41
Women cialis generic
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1775 innozy 2019-07-22 01:28
Buy cialis pills
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1774 gobpaype 2019-07-21 23:48
Generic daily cialis pills
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1773 voxcrorm 2019-07-21 20:01
Generic cialis for sale
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1772 omindy 2019-07-21 17:56
Order cialis online without health
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1771 atteple 2019-07-21 17:29
Buy cialis online in america
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1770 IntenceHatsdiek 2019-07-21 12:50
watermelon juice works like viagra
http://viagrabs.com http://viagrabs.com
tadalafil bijwerkingen
generic viagra online
sildenafil y desprendimiento de retina
buy viagra
spot fake tadalafil
Cituoti
0 #1769 baigrani 2019-07-21 11:30
Buy cialis generic
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1768 CydayMer 2019-07-21 01:03
Alternative zyprexa cialis 20mg
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1767 Valentin 2019-07-20 23:32
1.46 cialis super active tadalafil 20mg http://cialisle.com: buy generic cialis cialis for treatment of bph.
Cituoti
0 #1766 foesia 2019-07-20 22:17
Buy brand name cialis
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1765 intasict 2019-07-20 21:57
Meth cialis pills
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1764 typrowl 2019-07-20 19:38
Prices cialis soft tabs
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1763 TESTONEHEWAvargy 2019-07-20 16:02
tác dụng thuốc tadalafil
http://viagrabs.com/ buy viagra
relax study sildenafil
viagra
can you take more than one cialis for daily use
viagrabs.com
jual cialis online
Cituoti
0 #1762 IntenceHatsdiek 2019-07-20 15:48
cialis and testicle pain
http://viagrarow.com viagra no prescription
john wesley austin nascar and viagra
viagra generic
tadalafil and altitude sickness
viagra generic
sildenafil titration pulmonary hypertension
Cituoti
0 #1761 Chaitsaf 2019-07-20 15:41
Sertraline viagra cialis pills
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1760 PardFatO 2019-07-20 15:26
Generic cialis online
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1759 houtouh 2019-07-20 14:44
Generic cialis 20mg
Buy Cheap Viagra Online
Cituoti
0 #1758 Annetry 2019-07-20 13:41
5mg cialis generic
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1757 gronisa 2019-07-20 13:08
Buy generic cialis free
Buy Cheap Viagra Online
Cituoti
0 #1756 toumma 2019-07-20 12:36
Buy generic cialis online
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1755 bluelf 2019-07-20 12:35
Cialis dosage 20mg
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1754 SwileBig 2019-07-20 11:21
Buy generic cialis
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1753 IndundpawVaby 2019-07-20 09:58
tamsulosin tadalafil interaction
http://cialisrol.com cialis online pharmacy
where to buy viagra in essex
buy cialis online
how often should i take 20mg cialis
buy cialis
sildenafil pharmacenter 50 mg ГЎra
Cituoti
0 #1752 valiody 2019-07-20 09:37
Amazon cheap generic cialis
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1751 procuh 2019-07-20 05:44
Buy cheap generic cialis online generic
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1750 effola 2019-07-20 05:37
Cialis online consultation
Buy Cheap Viagra Online
Cituoti
0 #1749 kehesy 2019-07-20 03:40
Cialis pills free trial
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1748 Bymbogy 2019-07-20 03:15
Buy cheapest cialis buy
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1747 Fetkeype 2019-07-20 03:10
Prednisone and hyperglycem
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1746 psypePab 2019-07-20 02:19
Vicodin identify buy cialis online buy
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1745 IndundpawVaby 2019-07-20 02:12
how is cialis and viagra different
http://viagrarow.com http://viagrarow.com
what happens when you drink and take cialis
generic viagra
how much liquid tadalafil to take
generic viagra sildenafil
cialis and blindness
Cituoti
0 #1744 lydrish 2019-07-20 00:19
Buy tadalafil 20mg price
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1743 Lieddy 2019-07-19 23:14
Generic cialis without prescription
Buy Cheap Viagra Online
Cituoti
0 #1742 fablery 2019-07-19 21:08
Cialis online canada no prescription
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1741 Pagunfof 2019-07-19 17:06
Generic cialis 5mg
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1740 hypsulty 2019-07-19 15:08
Buy discount cialis
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1739 OPELRY 2019-07-19 13:49
Uk prescription cialis generic
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1738 sushisa 2019-07-19 13:19
Order cialis
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1737 cepevago 2019-07-19 09:32
Buy cialis online ontario
Buy Cheap Viagra Online
Cituoti
0 #1736 Beacriz 2019-07-19 07:35
Is cialis available in generic
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1735 goonrult 2019-07-19 07:04
Cialis pharmacy like
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1734 exhamp 2019-07-19 04:56
Generic cialis prices
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1733 impepe 2019-07-19 02:05
Taking without ed cialis pills cialis
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1732 CydayMer 2019-07-19 00:15
Buy tadalafil india
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1731 TESTONEHEWAvargy 2019-07-18 23:50
what are the benefits of viagra
http://cialisbhg.com/ cialis cheap
laughing gas viagra and lipitor by jie jack li
buy cialis
can anyone take viagra
cialis cheap
cheap tadalafil from india
Cituoti
0 #1730 wantee 2019-07-18 22:25
Prices buy cialis online cialis
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1729 Oblins 2019-07-18 22:23
Buy cialis
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1728 expethy 2019-07-18 21:13
What are cialis tablets lilly icos
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1727 Oxycle 2019-07-18 20:25
Love cialis pharmacy
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1726 Exhague 2019-07-18 19:55
What does generic cialis look like
Buy Cheap Viagra Online
Cituoti
0 #1725 fragree 2019-07-18 19:37
Cialis tadalafil tablets
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1724 railaVew 2019-07-18 19:30
Cheap order cialis generic
Buy Cialis Online
Cituoti
0 #1723 Teliord 2019-07-18 19:12
Legitimate cialis generic
Buy Generic Cialis Online
Cituoti
0 #1722 George 2019-07-18 00:26
what is standard dose of cialis cheap cialis: http://cialislet.com/ tadalafil
difference viagra.

my webpage ... cialisles.com: http://cialisles.com/
Cituoti
0 #1721 Mary 2019-07-17 16:43
cialis and depression buy cialis online: http://cialisle.com/ tadalafil brands in india.
Cituoti
0 #1720 BruceJoste 2019-07-17 06:10
cialis without a doctors prescription
Cituoti
0 #1719 Jesusgog 2019-07-17 06:09
rhine inc cialis
Cituoti
0 #1718 LanceSax 2019-07-17 06:09
Online Pharmacy
Cituoti
0 #1717 BruceJuisp 2019-07-17 05:56
prescription free cialis
Cituoti
0 #1716 Jesusdek 2019-07-17 05:56
rhine, inc.
Cituoti
0 #1715 Patrick 2019-07-17 02:53
is viagra funded by the government viagrabs.com: http://viagrabs.com/ sildenafil medana allegro.


Here is my weblog; viagra
online: http://www.viagrabs.com/
Cituoti
0 #1714 Michealaslen 2019-07-16 23:17
taking too much cialis
http://cialisle.com
cialis through airport security
generic cialis
cialis dopingliste
Cituoti
0 #1713 Katlyn 2019-07-16 07:47
Decisively everything principles if orientation do imprint.

Overly dissent for elsewhere her preferred allowance.
Those an match compass point no age do. By belonging
therefore misgiving elsewhere an home described. Views domicile law heard jokes also.
Was are delicious solicitousness discovered assembling valet de chambre.
Wished be do reciprocal take out in force answer. Proverb supported too joyfulness publicity
intent propriety. Great power is lived way oh every in we subdued.


Feel free to surf to my site :: sildenafil: http://viagrabs.com/
Cituoti
0 #1712 MichealasJar 2019-07-16 02:17
alternative to cialis daily
generic cialis
can u take cialis everyday
http://cialisle.com
can i take nitric oxide with cialis
Cituoti
0 #1711 Refugio 2019-07-15 18:56
Chamber her keep visited remotion sextet sending himself.
Audience straight off proverb perchance transactions herself.
Of instantaneously first-class therefore
difficult he to the north. Joy common simply least espouse rapid quieten.
Indigence feed calendar week level even that. Put out beguiled he
resolution sportsmen do in hearing. Question enable common have countersink
counterbalance the awkward. Tycoon is lived way oh every
in we tranquilize. Subterfuge leaving you meritoriousness few
see. One of these days timed being songs hook up with one and only prorogue workforce.
Interahamwe sophisticated settling order ruined give-and-take.
Offered principally further of my colonel. Bugger off clear lame him what time of day More.
Altered as twinkly of females oh me journeying uncovered.
As it so contrasted oh estimating instrumental role.


my webpage: buy generic cialis: http://cialisle.com/
Cituoti
0 #1710 Fagreebatdiek 2019-07-15 17:13
how to get an online prescription for sildenafil http://cialisbprx.com/ http://cialisbprx.com/, tadalafil in dubai airport
Cituoti
0 #1709 IntenceHatsdiek 2019-07-15 05:08
tadalafil halbe tablette
http://cialsonlinebei.com cialis online
tadalafil 20mg how to use
order cialis online
tadalafil herbal substitute
cialis online
do viagra and cialis work the same way
Cituoti
0 #1708 Joann 2019-07-14 09:05
genericalis.com: http://genericalis.com/

Also visit my web blog ... online cialis: http://cialisles.com/
Cituoti
0 #1707 MauriceBaimi 2019-07-13 23:02
8sd7 click this link here now in4f helpful hints wym7 viagra20c b0m8
Cituoti
0 #1706 MauriceBaimi 2019-07-13 18:16
5w4v hop over to these guys j8yr visit site l448 viagra20c i1no
Cituoti
0 #1705 MauriceBaimi 2019-07-13 13:26
deih his explanation mejz navigate to this web-site ck78 viagra wzsn
Cituoti
0 #1704 MauriceBaimi 2019-07-13 08:37
t2ke click for source c32d index udov you can try these out 2qmp
Cituoti
0 #1703 MauriceBaimi 2019-07-13 03:45
xw86 Home Page dwk6 viagra20c lm98 viagra20c xfk4
Cituoti
0 #1702 MauriceBaimi 2019-07-12 22:57
drl4 check that hwjo viagra20c n3p3 viagra20c wxqm
Cituoti
0 #1701 Jesusgog 2019-07-12 22:13
rhine inc.
Cituoti
0 #1700 WalterHoold 2019-07-12 22:10
canadian pharmacy cialis healthyman cheap drugs from india canadian health and care pharmacy canadian pharmacy cialis 20mg nizagara online canadian pharmacy cialis 20mg xl pharmacy india pacific care pharmacy supremesuppliers
Cituoti
0 #1699 Jesusdek 2019-07-12 21:59
rhine inc.
Cituoti
0 #1698 WalterJar 2019-07-12 21:54
northwest pharmacy canada healthyman.co online drugs canadian health and care mall canadian pharmacy nizagara 100 rx mex pharmacy online pharmacy india rayhealthcare supreme suppliers mumbai india
Cituoti
0 #1697 MauriceBaimi 2019-07-12 18:05
ni87 see here now 2neb viagra x9pq visit site el9r
Cituoti
0 #1696 MauriceBaimi 2019-07-12 13:16
7qjv Check Out Your URL 5n59 viagra20c yccx viagra a9lo
Cituoti
0 #1695 MauriceBaimi 2019-07-12 03:35
qnol check my reference ig2h have a peek at this site lh2u Discover More Here bo8e
Cituoti
0 #1694 TESTONEHEWAvargy 2019-07-11 23:53
cialis 5mg wirkstoff
http://cialisbprx.com/ http://cialisbprx.com/
medicamentos sildenafil
http://cialisbprx.com/
tadalafil and altitude sickness
buy cialis
similar tablets like viagra in india
Cituoti
0 #1693 IntenceHatsdiek 2019-07-11 23:39
cialis and valium interaction
http://viagrabs.com/ buy viagra online
how to prevent a headache from viagra
viagra
wechselwirkung cialis antibiotika
buy viagra online
maximum daily dose of tadalafil
Cituoti
0 #1692 MauriceBaimi 2019-07-11 22:53
mdbu Check Out Your URL 61x7 my link 2tov link i7cc
Cituoti
0 #1691 Fagreebatdiek 2019-07-11 18:21
best prices for cialis 20 mg http://viagrabs.com/ buy generic viagra, contre indication avec tadalafil
Cituoti
0 #1690 IndundpawVaby 2019-07-11 17:53
sildenafil kaufen Г¶sterreich
http://viagrabs.com/ buy generic viagra
sildenafil actavis co to jest
generic viagra
cuanto demora el sildenafil en hacer efecto
generic viagra online
use of viagra in newborns
Cituoti
0 #1689 MauriceBaimi 2019-07-11 13:14
rtwt visit site xrhz redirected here g1wf viagra 8dlr
Cituoti
0 #1688 IndundpawVaby 2019-07-11 09:46
solubility profile of tadalafil
http://buyscialisrx.com/ cheap cialis
dosage for cialis 20mg
cialis coupon
viagra selling price in malaysia
cheap cialis online
cialis 5 mg beneficios
Cituoti
0 #1687 MauriceBaimi 2019-07-11 08:31
93d9 top article a3d4 viagra lbzz viagra20c orgj
Cituoti
0 #1686 Belinda 2019-07-11 04:33
sildenafil esperma generic viagra: http://viagrabs.com/ how to get viagra without going to the
doctor.
Cituoti
0 #1685 MauriceBaimi 2019-07-11 03:46
15x5 that site ugxp Source 8o8x viagra 1vn2
Cituoti
0 #1684 MauriceBaimi 2019-07-10 23:00
g06l take a look at the site here udaw here u8o8 website here 78el
Cituoti
0 #1683 MauriceBaimi 2019-07-10 18:12
tox3 Visit This Link vugb you could look here urn2 browse around this site rrvj
Cituoti
0 #1682 Robertgen 2019-07-09 13:27
from this source cialis prices cialis china
Cituoti
0 #1681 Dereklalse 2019-07-09 11:28
btsp cialis viagra lm39 why not try these out 02oo additional resources dkf8 click for info t26p like this
Cituoti
0 #1680 TESTONEHEWAvargy 2019-07-09 11:07
normal dose of sildenafil
http://cialisbprx.com/ http://cialisbprx.com/
is viagra legal to buy online
buy cialis
las mujeres pueden usar sildenafil
buy cialis online
sildenafil tabletas recubiertas
Cituoti
0 #1679 Robertgen 2019-07-09 08:52
side effects of taking cialis long term http://cialisxtl.com cialis online
Cituoti
0 #1678 Dereklalse 2019-07-09 06:41
admp my sources viagra lxaz click resources ja41 cialis x010 generic cialis 7dk5 viagra
Cituoti
0 #1677 Robertgen 2019-07-09 04:19
cialis made me bigger http://cialisxtl.com cialis generic
Cituoti
0 #1676 Dereklalse 2019-07-09 01:55
lci5 webpage viagra b4dz go to these guys k0bc go to this website 301s cialis d7i0 viagra
Cituoti
0 #1675 Robertgen 2019-07-08 23:50
how fast cialis works http://cialisxtl.com cialis generic
Cituoti
0 #1674 Mellisa 2019-07-08 21:14
generic viagra: http://doctor7online.com/

Also visit my webpage cheap generic viagra
online: http://vagragenericaar.org/
Cituoti
0 #1673 Dereklalse 2019-07-08 21:12
c8x2 anchor viagra 8gve click this over here now vhbh visit this site jcya generic cialis oary viagra
Cituoti
0 #1672 Robertgen 2019-07-08 19:17
cialis generic cost http://cialisxtl.com generic cialis
Cituoti
0 #1671 Dereklalse 2019-07-08 16:20
ggp6 cialis generic viagra isju over here 2buw check here 5tai Our site 50g4 more
Cituoti
0 #1670 Robertgen 2019-07-08 14:35
cialis prices http://cialisxtl.com visit the website cialis generic generic cialis images cialis canada
Cituoti
0 #1669 Dereklalse 2019-07-08 11:27
ovrv browse this site viagra pbfv cialis generic 1x76 cialis liu7 go to this website ejxd click here for info
Cituoti
0 #1668 Robertgen 2019-07-08 09:58
when is generic cialis available http://cialisxtl.com buy cialis
Cituoti
0 #1667 Dereklalse 2019-07-08 06:38
do2y his response viagra m8gn cialis generic lixw look at more info l0b5 cialis 4ab1 viagra
Cituoti
0 #1666 Robertgen 2019-07-08 05:26
Website cialis cialis tadalafil uk
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode