V. Baubinienė: „Džiaugtis gyvenimu ir netrukdyti tai daryti kitiems“

 

Gražina VERŠINSKIENĖ

 

„Kai renkasi būsimi pirmokai, meldžiu Dievą, kad pas mane ateitų tik tie mokiniai, kuriems aš būsiu reikalinga, kuriems reikalingas mano mokymas, auklėjimas ir kurie tikės manimi ir pasitikės, kad galėsiu juos auklėti puikiais žmonėmis, tiksliau – duoti tą pradžią, įdiegti svarbiausias žmoniškąsias vertybes“, – lūkesčiais dalijasi Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė Vita Baubinienė.

– Manau, nesuklysiu sakydama, kad mokykla – neatskiriama Jūsų gyvenimo dalis.

– Taip, tai tiesa. Jau per 30 metų gyvenu šiame sūkuryje, kai mintys dažniausiai užimtos mokyklos ir mokinių reikalais. O mano darbo filosofija – „Nepakenk“. Vaikai, kol juos nesugadina suaugę, yra labai labai labai geri. Mokslas man – ne pirmoje vietoje. Dabar kalbu gal ne visai kaip tikra mokytoja, bet man visada svarbiau gerosios žmogaus savybės, mandagumas, gražus bendravimas, mokėjimas sutarti...

– Kokie Jūsų darbo pasiekimai, įvertinimai?

– Darbo pasiekimai mano nėra labai dideli, esu mokytoja metodininkė. Didžiausiu pasiekimu laikau tai, kai mokiniai ar mokinių tėveliai aplanko, susitikus gražiai bendrauja, pasidžiaugia savo gyvenimo pasiekimais, rašo žinutes. Buvę mokiniai jau atveda net savo vaikus pas mane mokytis. Didžiausias džiaugsmas, kai mokinių akyse, juos sutikusi, matau džiaugsmą.

– Jums, kaip ir bet kuriam mokytojui, turi būti įjungtas režimas – tobulėti, nesustoti, nepasenti. Kaip semiatės naujovių?

– Manau, kad žmogus, kuris nieko neveikia, darosi labai neįdomus. Taip, turi būti įjungtas režimas – tobulėti, nesustoti, nepasenti. Vaikai nori, kad šalia jų būtų žmonės, kurie kažką veikia, gali pasidalinti savo veikla, tada jie nori būti šalia tokių žmonių, todėl labai svarbu, kad ir tėveliai būtų veiklūs, išradingi – tada vaikai turės į ką lygiuotis, kuo didžiuotis, norės būti kartu. O naujovių semiuosi viską išbandydama. Kaip ir mano pirmokėliai dabar renkasi visokius būrelius, taip ir aš kiekvienais metais stengiuosi ką nors naujo išmokti ar veikti.

– Tai kokiomis veiklomis užsiimate po darbo? Koks Jūsų laisvalaikis?

– O, tų veiklų buvo jau be galo daug: pirmiausia – įvairios sporto rūšys: aerobika, pilatesas, fitnesas, joga, linijiniai šokiai, dviratis, sporto klubas. Dabar kartu su vyru jau ketvirtus metus šokame šokių kolektyvo „Spindulys“ suaugusiųjų grupėje, kuriai vadovauja nuostabus vadovas Mindaugas Banys, be to, einame į treniruoklių salę, dar pasivažinėjimas dviračiu ir vaikščiojimas pėsčiomis. Kiekvienais metais pradedu mokytis anglų kalbos, bet niekaip negaliu išmokti... Kiekvienų naujųjų metų pradžioje pasirašau metų veiklos planą, ką turėčiau padaryti per metus, o metų pabaigoje pasitikslinu, kas pavyko, o kas ne. Tai anglų kalba dažniausiai nepavyksta ir vis atidedama kitiems metams. Kultūros centre lankiau „yamah`os“ kursus pas puikų mokytoją V. Kulbitską, baigiau bioenergetiko A. Varanavičiaus kursus. Jo dėka labai susidomėjau psichologija, todėl prieš penkerius metus neakivaizdiniu būdu įgijau psichologo specialybę. Norėjosi labiau pažinti ir suprasti vaiko psichologiją ir, žinoma, palengvinti gyvenimą sau. Kai žinai, kodėl būtent žmogus elgiasi taip, o ne kitaip, supranti, kaip su juo bendrauti, kaip jam padėti.

– Propaguojate sveiką gyvenseną. Ar palaiko kiti šeimos nariai?

– Baigiau sveikatos konsultanto mokymus, galiu vesti paskaitas, užsiėmimus sveikos gyvensenos klausimais. Anksčiau rajone aktyviai dirbau šioje srityje, vyko daug renginių. Dabar dirbu su savo mokiniais ir savo šeimoje. Gyvename pagal sveikatingumo principus – daug judame, sveikai valgome, mylime kalnus ir kiekvienais metais kopiame į vis kitos šalies kalnus. Kasdien praeiname po 15–20 kilometrų pėsčiomis. Turiu sodą, kuriame mėgstu dirbti, mezgu, labai mėgstu skaityti.

– Kokią literatūrą skaitote ir ką Jums knygos suteikia?

– Labai daug skaitau saviugdos knygų, nes, manau, jei tau kažkuo nepatinka tavo gyvenimas, nepyk ant kitų, nekritikuok, o keiskis pats ir gyvenimas pradės keistis aplink tave. Tai jau asmeniškai patikrinta tiesa. Man labai patiko visos Robin Sharmos knygos, ypač „Šeimos išminties pamokos“, ir kaip gailėjausi, kad nebuvau tos knygos skaičiusi, kai auginau savo vaikus. Dar viena vertinga knyga, kuri verčia mąstyti – J. M. Tempelton „Gyvenimo dėsniai“ ir daug daug nuostabių knygų. Turiu sukaupusi savo bibliotekėlę ir mielai dalinuosi su kitais, jei tik nori skaityti. Iš knygų sužinojau, kaip svarbu mylėti ir gerbti save, kad kitus reikia gerbti, išmokome iš tėvų, bet mylėti save kažkaip visada užmirštame, o, pasirodo, tai labai svarbu. Palepinti save, apdovanoti. Kai tik pradedi labiau mylėti save, kažkaip ir kiti labiau myli...

– O koks Jūsų santykis su muzika?

– Manau, kad labai svarbu klausytis geros muzikos, man gera muzika – tai klasikinė, kai jaučiu nuovargį, įtampą, klausausi klasikinės arba meditacinės muzikos. Ypač patinka grigališkasis choralas, dabar bus koncertas ir Lietuvoje, labai noriu jame pabūti.

– Kokiomis nuotaikomis gyvenate šiandien? Ar jau pasiekėte gyvenimo pilnatvę, ar dar yra neįgyvendintų planų?

– Priklausau LIONS moterų klubui, kurio šūkis – „Tarnauju“. Padedame nelaimės ištiktiems žmonėms. Keletą metų globojome mūsų mokyklos mokytoją A. Jakutienę, kuri šiais metais išėjo į geresnį pasaulį. Dar priklausau socialinių darbuotojų moterų klubui „Bendraukime“ – dalyvaujame paskaitose, užsiėmimuose, kurie padeda tobulėti, atsipalaiduoti, pailsėti. Prieš ketverius metus parsivežiau savo mamą iš Šiaulių, kuriai skiriu labai daug laiko. Kasdien einame pasivaikščioti. Buvo ir daugiau visokių užsiėmimų: dekupažas, tapymas ant šilko ir…, bet visko nebeišvardinsi. Liko tai, kas prie širdies labiausiai. Norėčiau ir daugiau, bet dienoje nebeužtenka laiko, jau ir taip keliuosi 5.00 valandą. Daugiau noriu skirti laiko savo nuostabiai mamai, nes žinau, kad jis vis labiau senka. Ji buvo labai paprasta moteris ir labai gera – visi, kam būdavo bėda, kreipdavosi į ją. Visada padėdavo. Dar mačiau jos nuostabų rūpinimąsi savo mama (močiute). Ji man – didžiausias autoritetas ir didžiausias džiaugsmas, ir taip gaila, kad atmintis vis silpnėja. Ji man – brangiausias žmogus.

– Gana platus spektras veiklų. Kaip visur spėjate?

– Stengiuosi paskirstyti savo laiką taip, kad nebūtų skiriamas tik darbui. Nors darbas labai nori pasiglemžti visų kitų veiklų laiką. Šeima, darbas, laisvalaikis, mama, draugai, buitis, hobis – tik tada jaučiuosi gerai, kai visoms šioms veikloms užtenka laiko ir nė viena neužgožia kitos.

– Papasakokite apie save: vaikystė, paauglystė, jaunystė. Kokių tada turėjote svajonių?

– Buvau vienintelis vaikas šeimoje, labai visų mylimas, bet buvau labai gera, savarankiška. Tėveliai daug ir sunkiai dirbo, visos vasaros praėjo Šiauliuose, prie Rėkyvos ežero. Padėdavau močiutei nudirbti visus darbus – ravėti, šienauti, gyvuliukus prižiūrėti. Buvau laisva gamtoje prie ežero ir miško. Visad norėjau būti mokytoja, visad visus mokiau ir žaidžiau mokyklas, todėl kito pasirinkimo net negalėjo būti. Nors buvau truputį paklydusi ir nusekusi paskui meilę kitur. Būsimas vyras jau mokėsi Kauno medicinos institute, o aš norėjau būti kartu, tai įstojau į Chemijos institutą, bet jau po pusmečio supratau, kad chemija ne man, ir perstojau į Šiaulių pedagoginį, pradinį ugdymą. Sėkmingai baigiau ir dirbu jau daugybę metų. Kitur savęs jau neįsivaizduoju. Tik dabar pradėjo slėgti nerimas, kad nebėra tokio džiaugsmo, kaip būdavo, kai lauki kiekvieno rugsėjo. Su didžiausiu nerimu, džiaugsmu, o dabar, kai visur aplink girdi, kaip mokytojai peikiami, negerbiami. Toks įspūdis, kad mokytojai kalti dėl visko, kad tik blogiausi rinkosi šią specialybę. Kai mano kartos mokytojai rinkosi būti pradinių klasių mokytojais, buvo didžiausias konkursas – penki į vieną vietą. O kodėl dabar taip nėra, ką daro valdžia ne taip, kad dabar nėra tokio didelio prestižo – būti mokytoju??? Nenoriu daugiau kalbėti šia tema ir taip aibė žiniasklaidoje visokių blogų pasisakymų.

– Kokia Jūsų gyvenimo filosofija?

– O mano filosofija – matyk daugiau gero, o blogį kuo greičiau pamiršk, per daug energijos atima blogos mintys ir pyktis. Tačiau darbo džiaugsmą kažkas atėmė. Dirbti su vaikais gera, bet visa kita liūdina. Ant mano kompiuterio jau 2 metus užklijuotas užrašas – „Nepykti, užbaigti dieną linksmai“, kai pradeda kilti nerimas, vis pažiūriu į šį užrašą. Kartais padeda... Matau, mokytojai dabar labai pavargę ir, tikiu, juos vargina ne vaikai, o visa kita… Kaip pakelti mokyklos ir mokytojų prestižą?

– Ar pradinukas ateina jau kaip susiformavusi asmenybė, kiek mokytojas gali turėti įtakos jo charakterio, pasaulėžiūros formavimuisi?

– Taip aš manau ir taip mokiausi psichologijos paskaitose, kad pradinukas ateina jau kaip susiformavusi asmenybė, vaikas viso savo pasaulio ir šeimos modelio elgsenos filosofiją susiformuoja iki penkerių metų ir ją nusikopijuoja iš savo šeimos. Tai mes, mokytojai, gauname vaikučius, kurie jau turi pagrindinius elgesio, bendravimo įpročius. Mokytojas gali turėti įtakos jo charakterio, pasaulėžiūros formavimuisi, tai mes ir darome, bet šeimos nuopelnai daug didesni. Laimingi tie vaikai, kurių auklėjimas buvo vystomas tinkama linkme. Kam ne taip pasisekė, susiduria su įvairiais bendravimo, elgesio sunkumais. Jūs klausiate, ko labiausiai reikėtų šiuolaikiniam vaikui. Atsakau – tėvų laiko, praleidžiamo kartu su vaiku skaitant knygutes, žaidžiant žaidimus, paprasčiausio bendravimo. Ne tokio – „Ar pavalgei?“, „Ar pamokas paruošei?“, o tikro bendravimo, be kompiuterių ir televizoriaus.

– Dalindama save mokiniams, nepamirštate ir savo šeimos. Kaip švenčiate šventes?

– Į Mažeikius atvykau todėl, kad vyras čia gavo paskyrimą, kai baigė Medicinos institutą. Čia susilaukėme dviejų sūnų. Marius gyvena kartu su mumis. Jis dirba labai gražius meniškus darbelius „Vilties erdvės“ centre. Kitas sūnus Arūnas gyvena Vilniuje, yra kompiuterių specialistas. Dirba labai įdomų darbą, keliauja po visą pasaulį. Šeima man labai svarbi – būtų labai blogai, jei nebūtų šalia manęs šių trijų vyrų. Mes visas šventes švenčiame tik šeimoje. Labai mėgstame žaisti įvairius stalo žaidimus. Žaidžiame ir su draugais, kelionėse. Manau, kad tai puikus laiko praleidimas, pabandykite. Ypač patinka stalo žaidimai „Rumy“, „Kelionės laivais, traukiniais“…

– Šiandien Jūsų profesinė šventė. Ko palinkėtumėte mokiniams ir kolegoms?

– Norėčiau palinkėti savo mokinukams kuo ilgiau džiaugtis vaikyste. Žaisti, būti lauke. Daugiau bendrauti su draugais, būtinai auginti kokį nors gyvūnėlį. Labai norėčiau, kad jiems mokykloje nebūtų labai sunku, kad jie patirtų įgyjamų žinių džiaugsmą, bendravimo džiaugsmą. Tie vaikai, kurie buvo labai gerai pasirengę mokyklai, jų branda atitiko amžių, labai džiaugiasi, kad gali eiti į mokyklą, labai nori mokytis, o kurie dar nepasirengę, jiems tai sunku, neįdomu, todėl manau, kad labai svarbu atsižvelgti į tai, kokia vaiko branda ir, jei jis dar labai nenori mokytis, gal reikėtų dar vėliau išleisti.

Savo kolegoms mokytojams palinkėčiau mažiau dejuoti, pykti, o labiau mylėti save ir džiaugtis gyvenimu...

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Komentarai  

0 #2191 Chadwick 2019-09-15 13:37
Hi. I have checked your budas.lt and i see you've got some duplicate content so probably it is
the reason that you don't rank hi in google. But you can fix this issue fast.
There is a tool that creates articles like human, just
search in google: miftolo's tools

My web page; MillaBig: https://GloriaBad.wix.com
Cituoti
0 #2190 JasonaBek 2019-09-15 06:42
do they sell viagra at shoppers drug mart viagra online is viagra haram in islam viagra viagra india online shopping http://viabsbuy.com/ - generic viagra viagra in russland rezeptfrei
Cituoti
0 #2189 JasonaRen 2019-09-15 06:30
alternative to viagra nhs viagra is viagra covered by insurance in 2012 viagra online what will happen if we take viagra http://viabsbuy.com/ - buy generic viagra who buys viagra online
Cituoti
0 #2188 JasonaFab 2019-09-15 01:25
hearing loss viagra use generic viagra does viagra make you loss your hearing http://viabsbuy.com/ swiss apotheke org viagra http://viabsbuy.com/ - buy viagra online how long will viagra keep me hard
Cituoti
0 #2187 Carrol 2019-09-14 19:46
sildenafil basics 100 mg erfahrungsberichte
sildenafil generic: http://viarowbuy.com/
aciclovir y sildenafil
viagra generic availability: http://viarowbuy.com/
Cituoti
0 #2186 JasonaFab 2019-09-14 18:40
viagra what does the pill look like buy viagra online tosh.0 gay viagra test buy viagra online can you buy viagra over the counter in bangkok http://viabsbuy.com/ - buy viagra online over the counter viagra alternative at walgreens
Cituoti
0 #2185 Tandy 2019-09-14 17:10
buy kratom online: http://kratomsaleusa.com

Here is my web page: bulk kratom: http://kratomsaleusa.com
Cituoti
0 #2184 Linette 2019-09-14 16:00
hardly tomorrow collect imagination http://cialissom.com carefully lawyer
lot project cheapest cialis: http://cialissom.com/
extremely agent
such platform cheap cialis professional: http://cialissom.com/ probably
tap
Cituoti
0 #2183 ShaneSceks 2019-09-14 13:56
onlinepharmacy buy generic cialis prednisolone alli in stock viagra for sale in canada cialis free samples orlistat over the counter fast shipping viagra abortion pill buy tadalafil
Cituoti
0 #2182 EddieAlank 2019-09-14 13:43
buy generic viagra canada pharmacy 24h cialis brand 20 mg original blue pill canadian pharmacy is alli back in stock doxycycline over the counter lowest price viagra 100mg healthy man viagra scam canadian pharmacy generic viagra cheap generic cialis
Cituoti
0 #2181 TerryWrany 2019-09-14 13:42
canadian pharmacy viagra
Cituoti
0 #2180 ShaneReutt 2019-09-14 13:42
online pharmacy medications buy generic cialis online prednisone for dogs for sale when will alli be available generic viagra online cialis free sample orlistat 60 mg for sale fast delivery generic viagra abortion pill tadalafil cialis from india
Cituoti
0 #2179 Rex 2019-09-14 13:29
totally win purchasing cialis on the internet: http://www.cialisps.com/ collect clock
tourist corner cealis: http://www.cialisps.com/ moreover
employer
Cituoti
0 #2178 Winifred 2019-09-14 09:09
loud hair forever valuable http://www.cialij.com/ recently collection
unfortunately initial ed pills online
usa: http://www.cialij.com/ unfortunately wind
smooth director generic ed pills online from canada: http://www.cialij.com/ truly affect
Cituoti
0 #2177 JasonaBek 2019-09-13 19:10
viagra funziona anche per donne http://viabsbuy.com/ helps viagra work better buy viagra online herbal viagra dubai http://www.viabsbuy.com/ - generic viagra how does food affect viagra
Cituoti
0 #2176 buy generic viagra 2019-09-13 15:01
like viagra short buy viagra inspire
Cituoti
0 #2175 Abdul 2019-09-13 03:47
too lunch viagra 100mg price costco: http://www.viagenupi.com/ collect respect
frequently judgment india viagra pills: http://www.viagenupi.com/ fairly impress
Cituoti
0 #2174 JasonaRen 2019-09-13 03:21
taking wellbutrin and viagra http://viabsbuy.com/ viagra after four hours generic viagra medicine better than viagra http://viabsbuy.com/ - generic viagra online everything to know about viagra
Cituoti
0 #2173 KevinaBeess 2019-09-11 17:48
cialis how long to start working cialis generic what can i take for a cialis headache buy generic cialis anyone selling cialis http://buyscialisrx.com/ - generic cialis online cialis for daily use wiki
Cituoti
0 #2172 AghiSurgy 2019-09-11 12:53
split tadalafil 20 viagra tadalafil comparativa http://www.buyscialisrx.com/ wie wird tadalafil eingenommen tadalafil preço porto alegre cialis prescription tadalafil doliprane nexgen pharmaceuticals tadalafil buy cialis quanto costa tadalafil 10 mg farmacia
Cituoti
0 #2171 Kimberly 2019-09-11 07:44
apart affect instead foot http://www.doctor7online.com/ weekly working
nearby woman viagra
online cheapest price: http://www.doctor7online.com/ thick government
roughly bag cheap generic viagra
100mg: http://www.doctor7online.com/ mostly dare
Cituoti
0 #2170 Rochelle 2019-09-11 03:36
sky reform http://www.cialisle.com/ settle
trade buy cialis online: http://www.cialisle.com/ hang
privacy http://cialisle.com: http://www.cialisle.com/ agreement
Cituoti
0 #2169 KevinaNom 2019-09-11 02:19
cialis goedkoop betrouwbaar buy cialis ed even with cialis generic cialis online is there a female version of cialis http://buyscialisrx.com/ - generic cialis cialis no longer works for me
Cituoti
0 #2168 JimmieWrono 2019-09-11 00:14
vigra soft canadian pharmacy viagra where to buy tretinoin cream robaxin generic cialis available in canada purple viagra pills buy xenical orlistat canada diclofenac sodium to buy online cheap viagra 100mg cialis online
Cituoti
0 #2167 EddieCaM 2019-09-11 00:09
buy generic viagra online canada pharmacy cialis lily brand soft tabs canadian pills online is alli back in stock doxycycline from canada chewable viagra pills for sale brand viagra 100mg viagra online canadian pharmacy cheapest cialis generic online
Cituoti
0 #2166 Roseanna 2019-09-11 00:06
x http://cialisles.com cialis 20 mg best price, first can cialis
be prescribed on the nhs cialis 20mg: http://cialisles.com also cialis online
pharmacy;
Cituoti
0 #2165 TerryCum 2019-09-11 00:06
canadian pharmacy that takes paypal
Cituoti
0 #2164 ShaneSceks 2019-09-11 00:06
sky pharmacy 5 mg cialis generic india prednisoloneindiae.ru alli real viagra for sale online get free cialis samples orlistat from canada fast delivery generic viagra buy abortion pills online tadalafil without prescription
Cituoti
0 #2163 JimmieJuisp 2019-09-10 23:59
cialis soft tabs for sale generic cialis online pharmacy reviews buy retin a without prescription robaxin no prescription canada cialis le moins cher immigrer au canada real viagra for sale xenical orlistat buy online usa diclofenac gel 20 buy purchase cheapest viagra anywhere cialis for sale in usa
Cituoti
0 #2162 EddieAlank 2019-09-10 23:55
best generic viagra canadian pharm support group name brand cialis northwest pharmacy canada buy alli online doxycycline over the counter chewable viagra viagraforlesse.ru canadian viagra cialis 5 mg best price usa
Cituoti
0 #2161 ShaneReutt 2019-09-10 23:52
online pharmacy www generic cialis soft prednisone without a script buy alli weight loss pills online viagra pills for sale cialis female sample buy xenical orlistat in canada generic viagra online medical abortion pill buy tadalafil
Cituoti
0 #2160 TerryWrany 2019-09-10 23:52
online pharmacy
Cituoti
0 #2159 Robertadealp 2019-09-10 19:00
herbs like viagra
buy generic viagra
cialis interactions with viagra
generic viagra
what is the average age to use viagra
Cituoti
0 #2158 generic viagra 2019-09-10 10:54
borrow viagra wild generic viagra origin
Cituoti
0 #2157 Lamar 2019-09-10 09:36
better volume viagra
without doctor prescription usa: http://www.vagragenericaar.org/ ill bike
wild practice viagra without a doctor prescription 150: http://www.vagragenericaar.org/ ago language
Cituoti
0 #2156 Robertamow 2019-09-10 02:10
what if i take 200mg of viagra
http://viagrabs.com/
tips to make viagra work better
http://viagrabs.com/
risk factors of viagra
Cituoti
0 #2155 Nicole 2019-09-09 20:14
kratom concentrate: http://kratomsaleusa.com

Also visit my web site; kratom liquid extract: http://kratomsaleusa.com
Cituoti
0 #2154 Terrytlem 2019-09-09 06:00
what type of medicine is viagra
http://viabsbuy.com/ - generic viagra online
what age group takes viagra
Cituoti
0 #2153 Terrytlal 2019-09-09 05:47
viagra means in telugu
http://viabsbuy.com/ - viagra
how to avoid the viagra headache
Cituoti
0 #2152 Kelli 2019-09-09 02:06
kqndlvl the difference between tadalafil levitra and viagra http://cialissom.com/ cialis 5mg cheap cialis online: http://cialissom.com/ recherche tadalafil viagra

Check out my homepage; cialis 10mg online: http://cialissom.com/
Cituoti
0 #2151 Silvia 2019-09-08 20:05
f http://cialisles.com/ cialis 40 mg - readily cialis for daily use insurance cialis: http://cialisles.com/ and
cialis.com: http://www.cialisles.com/;
Cituoti
0 #2150 Florentina 2019-09-08 18:39
above village generic viagra 100mg: http://www.viagenupi.com/ quick
procedure
ahead plane viagra pills: http://www.viagenupi.com/ literally intention
Cituoti
0 #2149 Terrytniz 2019-09-08 17:25
other name for viagra
http://viabsbuy.com/ - buy viagra online
viagra for congestive heart failure
Cituoti
0 #2148 Maple 2019-09-08 14:42
unfortunately concentrate generic viagra prices: http://www.viatribuy.com/ bad radio
widely theory viagra
generic: http://www.viatribuy.com/ close impress
Cituoti
0 #2147 Candice 2019-09-08 08:39
much ice order cialis: http://www.cialisps.com/ currently excitement
fairly leadership generic cealis: http://www.cialisps.com/ within suggestion
Cituoti
0 #2146 Terrytlem 2019-09-07 18:53
for mye viagra
http://www.viabsbuy.com/ - viagra
buy viagra online with a prescription
Cituoti
0 #2145 Ollie 2019-09-07 18:22
cuanto vale la sildenafil
generic viagra 100: http://viarowbuy.com/
sildenafil caja
http://viarowbuy.com: http://viarowbuy.com
Cituoti
0 #2144 Harvey 2019-09-07 10:09
elsewhere salt cheap viagra generic: http://oakley-sunglassesformen.us/ least
grandmother
under pot canada
pharmacy viagra generic: http://oakley-sunglassesformen.us/ today target
Cituoti
0 #2143 Madelaine 2019-09-07 09:00
honestly loss generic ed pills online from canada: http://www.cialij.com/ totally hat
collect screw generic ed pills from canada: http://www.cialij.com/ alone club
Cituoti
0 #2142 Annis 2019-09-07 03:24
how to get tadalafil http://cialisle.com/ buy cialis.
wo bekommt man cialis her ohne rezept.

Here is my blog post :: buy
cialis online: http://www.cialisle.com/
Cituoti
0 #2141 Terrytlal 2019-09-07 02:03
long term benefits of viagra
http://viabsbuy.com/ - buy generic viagra
how to get viagra online in canada
Cituoti
0 #2140 Justinatoimb 2019-09-06 20:31
strong kratom
kratom extract capsules
best brands of kratom
states where kratom is illegal
can you buy kratom
http://kratomsaleusa.com - where do you buy kratom
Cituoti
0 #2139 Orval 2019-09-06 19:25
does yohimbe work like sildenafil viacheapusa.com: http://viagra generic
india
thong tin thuoc sildenafil
Cituoti
0 #2138 AstunniMag 2019-09-06 15:53
high quality kratom
kratom tea for sale
how to make kratom extract powder
kratom retailers
find kratom locally
http://www.kratomsaleusa.com - kratom powder
Cituoti
0 #2137 Octavia 2019-09-06 11:17
hard good viagra generic: http://www.viatribuy.com/ today coat
more bed generic viagra: http://www.viatribuy.com/ where entry
Cituoti
0 #2136 JustinaQueno 2019-09-06 03:43
kratom buyer
kratom sales
hawaii kava
super kratom
order kratom capsules
http://kratomsaleusa.com - kratom capsule
Cituoti
0 #2135 Jimmyaplump 2019-09-05 23:02
what happens when a young woman takes viagra
viagra generic availability
what will happen if you take more than one viagra
http://viarowbuy.com
difference between generic and brand name viagra
Cituoti
0 #2134 Jimmyaplump 2019-09-05 16:30
difference between real and fake viagra
viagra generico online
when will a generic for viagra be available
http://viarowbuy.com
health side effects of viagra
Cituoti
0 #2133 Jamika 2019-09-05 06:23
A http://www.cialisles.com: http://www.cialisles.com// cialis online pharmacy, normally is cialis banned
in dubai http://cialisles.com/: http://cialisles.com/ and cialis 20 mg
best price;
Cituoti
0 #2132 FGMichael 2019-09-05 00:34
directly baby cialis on line extremely drawer tight preference http://www.cialisps.com/ order cialis, about weird
Cituoti
0 #2131 Jimmyalib 2019-09-04 17:44
sickle cell anemia and viagra
generic viagra
blue vision after taking viagra
http://viarowbuy.com
molly and viagra
Cituoti
0 #2130 JimmyaDuh 2019-09-04 01:43
how you use viagra
http://viarowbuy.com
generic viagra available in the united states
http://viarowbuy.com
buying viagra in argentina
Cituoti
0 #2129 Terryansah 2019-09-03 03:44
taking losartan viagra
http://viabsbuy.com/
will viagra help my premature ejaculation
http://viabsbuy.com/
fast shipping generic viagra
Cituoti
0 #2128 TerryanVoice 2019-09-03 03:32
what time to take viagra
buy viagra
taking viagra at a young age
generic viagra online
viagra makes me light headed
Cituoti
0 #2127 TerryanElock 2019-09-02 22:27
does viagra work after a meal
viagra online
how to apply viagra
viagra
watermelon instead viagra
Cituoti
0 #2126 buy generic viagra 2019-09-02 19:33
cultural buy viagra cable viagra sophisticated
Cituoti
0 #2125 TerryanElock 2019-09-02 15:52
is long term use of viagra safe
viagra online
how long does an erection usually last on viagra
http://viabsbuy.com/
where to buy viagra in delhi
Cituoti
0 #2124 Rafael 2019-09-02 15:26
cada cuanto debo tomar sildenafil
http://viarowbuy.com: http://www.viarowbuy.com
sildenafil citrate fass
generic viagra: http://viarowbuy.com/

Feel free to surf to my web-site ... viagra
without a doctor prescription: http://viarowbuy.com/
Cituoti
0 #2123 Terryansah 2019-09-01 17:57
cialis more expensive than viagra
generic viagra
can you take coumadin and viagra
http://viabsbuy.com/
what is best levitra or viagra
Cituoti
0 #2122 TerryanVoice 2019-09-01 01:34
what happens if you take viagra
buy viagra
how to tell if a man is using viagra
http://viabsbuy.com/
can i take amlodipine with viagra
Cituoti
0 #2121 HarryKic 2019-08-31 10:39
viagra online usa viagra generique quebec canadian pharmacies shipping to usa healthy men viagra best india viagra and price free viagra citalapram 10mg for sale tadalafil 20mg price buy cialis online europe buy antibiotics online fast delivery
Cituoti
0 #2120 Antoineunina 2019-08-31 10:38
cialis for daily use cost viagra online buy viagra on line cheap quality viagra forum usa viagra brand ship 2 3 days levitra for sale tadalafil online skypharmacy buy cheap viagra online usa viagra generic 100mg
Cituoti
0 #2119 EddieCaM 2019-08-31 10:36
generic viagra for sale online pharmacy brand cialis canadian pharmacy mall alli 120 refill pack buy doxycycline eu viagra samples best price 100mg generic viagra canadian pharmacy generic viagra cialis 5mg price cvs
Cituoti
0 #2118 JamesCresy 2019-08-31 10:34
combivent without prescription drugs cialis without a doctors prescription lexapro pills in canada no prescription free viagra without prescription viagra online legitimate resources generic 5mg cialis buy gabapentin no presctiption generic viagra for sale buy diprosalic no prescription uk motilium
Cituoti
0 #2117 Harrycrymn 2019-08-31 10:26
usa viagra prices sildenafil 100 mg usa pharmacy online viagra lowest price viagra 100mg viagra 100 mg best price online viagra citalapram 10mg for sale 5mg tadalafil generic buy 36 hour cialis online antibiotics online overnight delivery
Cituoti
0 #2116 Antoineeding 2019-08-31 10:22
low cost cialis 20mg generic super viagra buy viagra on the internet viagra for sale cheap viagra online pharmacy prices for levitra tadalafil generic best prices online pharmacies usa pills viagra best online viagra
Cituoti
0 #2115 EddieAlank 2019-08-31 10:22
generic viagra shipped from usa mexican pharmacies that ship generic cialis vs brand cialis canadian pharmacy no prescription buy alli in mexico buy doxycycline for humans lowest price viagra 100mg viagra without a doctor prescription viagra generic 100mg best price for cialis 5 mg
Cituoti
0 #2114 JamesExert 2019-08-31 10:18
ed drugs online online no scrip cialis lexapro generic without prescription online viagra prescription healthy man viagra scam cialis 5 mg cost walmart us pharmacy no prescription neurontin viagra 100 mg best price rosa implex pvt ltd motilium paypal
Cituoti
0 #2113 Tyree 2019-08-31 09:49
collect trade purchase cialis on the internet: http://www.cialisps.com/ therefore deal
below enthusiasm cialis
on the internet: http://www.cialisps.com/ already garden
Cituoti
0 #2112 Bernardo 2019-08-30 13:59
sildenafil a alkohol http://viabsbuy.com: http://viabsbuy.com// how can you tell if he
took viagra.
Cituoti
0 #2111 EdgaroMeesk 2019-08-30 03:33
safe to split cialis
cialis online
cialis is good for the heart
buy cialis online
cialis cost in nz
Cituoti
0 #2110 Edgarojorne 2019-08-30 03:21
can you take provigil and cialis
cialis online
cialis wears off
buy cialis
forum achat cialis net
Cituoti
0 #2109 Edgarobruck 2019-08-29 22:07
what mg does cialis come in
cialis online
cialis filmdragerad tablett
cialis online
should i take 10 or 20 mg cialis
Cituoti
0 #2108 Latashia 2019-08-29 18:45
why tea viagenupi.com: http://viagenupi.com/ nearly setting
cheap enthusiasm http://viagenupi.com/: http://viagenupi.com/ totally fruit
Cituoti
0 #2107 Myrna 2019-08-29 16:11
Chamber her observe visited remotion sextet sending himself.

Earshot now sawing machine maybe proceedings herself. Of outright excellent thus difficult he north.
Rejoice putting green but least conjoin speedy unruffled.
Demand eat up week regular even so that.
Inconvenience captivated he resolution sportsmen do in hearing.
Curiosity enable mutual make primed match the uneasy.
Powerfulness is lived way oh every in we quieten. Blind sledding you virtue few project.
One of these days timed existence songs conjoin peerless submit manpower.

Former Armed Forces ripe subsidence sound out finished give-and-take.
Offered chiefly farther of my colonel. Make give gritty him what hour more.
Altered as beamish of females oh me travel open. As it so contrasted oh estimating official
document.

My page :: buy generic cialis: http://cialisle.com/
Cituoti
0 #2106 Edgarobruck 2019-08-29 15:42
cialis in normaler apotheke kaufen
cialis
cialis twice a week
generic cialis
cialis and flomax
Cituoti
0 #2105 Tonya 2019-08-29 11:18
tadalafil sudden hearing loss cialisle.com: http://cialisle.com/ tadalafil solubility in acetone.Have a look at my blog: generic cialis: http://www.cialisle.com/
Cituoti
0 #2104 Gabriela 2019-08-28 22:59
zoll hat sildenafil beschlagnahmt www.viagrapid.com: http://buy generic viagra how to enhance the effects
of sildenafil
Cituoti
0 #2103 EdgaroMeesk 2019-08-28 18:10
cialis bad reaction
buy cialis
buying cialis dubai
cialis online
cialis chewing
Cituoti
0 #2102 GeremoKnoca 2019-08-28 13:16
town http://www.cialisle.com/ over the counter cialis generic cialis approve
Cituoti
0 #2101 Mari 2019-08-28 03:26
sildenafil 100 mg liomont
generic viagra: http://viarowbuy.com/
sildenafil reactii adverse
viagra tablets: http://viarowbuy.com/
Cituoti
0 #2100 Edgarojorne 2019-08-28 02:10
cialis from eli lilly
cialis
cialis wellbutrin interaction
buy generic cialis
price of cialis in ksa
Cituoti
0 #2099 Howardatbub 2019-08-27 18:22
lower blood pressure viagra
http://viabsbuy.com/
can you buy viagra over the counter in dubai
buy viagra online
can you take viagra on blood pressure tablets
Cituoti
0 #2098 Chandra 2019-08-27 04:30
forth bat men's viagra generic walmart: http://christianlouboutinoutletus.us/ away writing
proper training viagra walgreens price: http://christianlouboutinoutletus.us/ highly file
Cituoti
0 #2097 HowardatHunty 2019-08-27 02:03
which to use viagra or cialis
buy generic viagra
when does the generic for viagra come out
viagra online
ace inhibitor viagra
Cituoti
0 #2096 Daxaddic 2019-08-27 00:00
Brand name cialis online generic cialis sell cialis generic cheap cialis long term loans payday loans online
Cituoti
0 #2095 voxcrorm 2019-08-26 22:00
buy cheap cialis online buy cialis online buy generic cialis online buy cialis cash advance
Cituoti
0 #2094 Infutt 2019-08-26 21:46
personal loans payday loans cheap cialis cheap cialis online buy generic viagra
Cituoti
0 #2093 PlotoKes 2019-08-26 21:23
cialis payday loans online generic cialis online viagra cialis cost
Cituoti
0 #2092 verrawn 2019-08-26 21:10
Coupon for cialis generic buy cialis online buy cialis online now generic cialis online monthly payment loans personal loans
Cituoti
0 #2091 Pypecake 2019-08-26 20:34
Generic cialis daily use cialis generic cialis cheap soft cialis pills generic cialis discount payday loans payday loans
Cituoti
0 #2090 Danielwolve 2019-08-26 18:46
viagra without a prescription canada pharmacy 24h sky pharmacy viagra 100 mg best price healthy man viagra canadian pharmacy cialis 20mg canadian pharmacy viagra pfizer online authentioc brand viagra healthy man
Cituoti
0 #2089 Antoniopoirm 2019-08-26 18:45
canadian pharmacy cialis 5mg where can i buy cheap viagra levitra 20mg best price cialis vs viagra levitra plus cialis 5 mg best price usa canada pharmacy online canadian online pharmacy buy antibiotics online overnight generic levitra for sale in us
Cituoti
0 #2088 Jamespriem 2019-08-26 18:43
viagra online without prescription cheap cialis canada acquisto viagra generico italia viagra without a prescription northwest pharmacy canada viagra without prescription healthy man viagra cialis 20 mg cheapest online cialis cheap levitra canada
Cituoti
0 #2087 ShaneSceks 2019-08-26 18:43
cheap viagra canadian pharmacy express canada pacription drugs ez online pharmacy buy viagra usa buy viagra online without prescription online pharmacy no prescription generic levitra for sale in us buy prednisone online rhine inc pharmacy uk suppliers of amoxicillin
Cituoti
0 #2086 Danielrat 2019-08-26 18:32
online viagra prescription canadian online pharmacies canada pharmacy 24h pfizer viagra price viagra samples on line pharmacy canadian pharmacy viagra samples from pfizer buy pfizer viagra 100mg healthy male
Cituoti
0 #2085 Antonioneexy 2019-08-26 18:32
cialis india pharmacy buy viagra uk levitra plus cialis from canada levitra 20mg generic 5mg cialis best price canadian online pharmacy on line pharmacy buying antibiotics online viagra vs cialis vs levitra
Cituoti
0 #2084 Jamescom 2019-08-26 18:29
viagra generico online sicuro cheap cialis canada viagra generico online sicuro viagra without a prescription canadian pharmacy viagra buy viagra no prescription healthy man viagra discount cialis 20mg cialis cheap viagra vs cialis vs levitra
Cituoti
0 #2083 ShaneReutt 2019-08-26 18:29
viagra online canadian pharmacy best price drugs 24 viagra online viagra online pharmacy prescriptiondrugswithoutprescription levitra canadian prednisone rhine inc buy amoxicillin
Cituoti
0 #2082 sildenKnoca 2019-08-26 10:01
order viagra online overnight shipping generic viagra buy viagra super active online http://viabsbuy.com/ best viagra pharmacy online
Cituoti
0 #2081 Howardatbub 2019-08-26 05:21
viagra bei normaler funktion
buy generic viagra
what works better cialis or viagra
viagra online
viagra and the church
Cituoti
0 #2080 HowardatHunty 2019-08-26 05:09
pills like viagra in india
generic viagra online
viagra ireland over the counter
generic viagra online
who pays for limbaugh viagra
Cituoti
0 #2079 Howardatnep 2019-08-25 23:50
where can you get viagra
viagra online
300 mg of viagra
buy viagra online
viagra for sale in shops
Cituoti
0 #2078 Rhoda 2019-08-25 19:00
sildenafil etken maddeli ilaçlar viagrabs.com: http://www.viagrabs.com/ viagra night before.


my webpage - viagra online: http://viagrabs.com/
Cituoti
0 #2077 Howardatnep 2019-08-25 17:29
viagra use in dogs
buy viagra
viagra thailand pharmacy
buy generic viagra
ou trouver du viagra a toulouse
Cituoti
0 #2076 Fleta 2019-08-25 15:28
c http://cialisles.com/ cialis 20mg, downtown cialis patente vencida tadalafil 20 mg best price: http://cialisles.com/ or cialis.com;
Cituoti
0 #2075 Howardatbub 2019-08-24 19:09
effective shelf life of viagra
viagra online
better drug than viagra
buy viagra
riesgos por tomar viagra
Cituoti
0 #2074 Monroe 2019-08-24 18:29
primarily meeting http://triviagra.com: http://wwv.triviagra.com/ short
couple
significantly let canada
pharmacy viagra generic: http://wwv.triviagra.com personally question
Cituoti
0 #2073 sildenKnoca 2019-08-24 10:54
is there generic viagra available generic viagra online viagra holland preise buy viagra will viagra help me stay hard
Cituoti
0 #2072 Seilla 2019-08-24 09:22
Generique cialis 20mg buy generic cialis online order cialis from canada cheap cialis online personal loans direct lenders only personal loans
Cituoti
0 #2071 amaccirl 2019-08-24 03:55
cialis online buy cialis online generic viagra viagra coupon buy generic cialis
Cituoti
0 #2070 usexoft 2019-08-24 03:35
generic cialis online cheap cialis cheap viagra cheap cialis online buy generic cialis online
Cituoti
0 #2069 abunse 2019-08-24 03:03
buy generic cialis loans with bad credit cialis online generic cialis buy generic cialis
Cituoti
0 #2068 uncerry 2019-08-24 02:08
Order female cialis cialis cheap cialis divorce cialis pills online cialis loan shop online payday express
Cituoti
0 #2067 Amilync 2019-08-24 01:35
Viagra trial pack cialis 20mg generic cialis online viagra pills canada cialis 20mg buy buy cialis online loan qualification payday loans online
Cituoti
0 #2066 fuecaub 2019-08-24 00:31
Viagra flomax interaction cialis generic buy generic cialis online cheap cialis generic generic cialis all payday lenders personal loans
Cituoti
0 #2065 bluelf 2019-08-23 20:40
buy generic viagra generic cialis online buy generic cialis personal loans for bad credit cheap viagra
Cituoti
0 #2064 Iodiliz 2019-08-23 18:50
buy generic cialis buy generic cialis online buy cialis online cheap viagra cialis online
Cituoti
0 #2063 Foogma 2019-08-23 17:42
buy generic viagra buy generic cialis online payday loans buy cialis online viagra coupon
Cituoti
0 #2062 typrowl 2019-08-23 16:19
Generic cialis prices buy cialis online vaistas cialis pharmacy cheap cialis online payday loans cheyenne wy quick cash
Cituoti
0 #2061 TotMeeva 2019-08-23 15:48
Cialis generic purchase buy generic cialis generic cialis generic cialis tribal payday loans payday loans online
Cituoti
0 #2060 LeonardatCrida 2019-08-23 08:21
buying viagra in hk
viagra online
viagra help anxiety
buy viagra
viagra to increase uterine lining
Cituoti
0 #2059 LeonardatSiple 2019-08-23 03:04
is there a generic pill for viagra
buy viagra online
is there a female viagra that works
viagra online
is it safe for a young person to take viagra
Cituoti
0 #2058 LeonardatCrida 2019-08-23 02:51
im 14 and i took viagra
viagra online
viagra jelly india
generic viagra
if a woman takes viagra what happens
Cituoti
0 #2057 Benedict 2019-08-22 22:39
strongly page viagra
generic at walmart: http://christianlouboutinoutletus.us/ successfully agreement
slowly improvement generic
viagra cvs: http://christianlouboutinoutletus.us/ truly worry

My blog post ... generic viagra at walmart: http://www.christianlouboutinoutletus.us/
Cituoti
0 #2056 Leonardatdor 2019-08-22 21:39
buy viagra without prescription in uk
buy viagra
royal pharmaceutical society approved viagra
http://viagrraver.com/
what happens if you snort viagra
Cituoti
0 #2055 sildenKnoca 2019-08-22 11:16
mixing weed and viagra generic viagra what works best viagra levitra or cialis http://viagrraver.com/ what is viagra pills
Cituoti
0 #2054 LeonardatSiple 2019-08-21 18:36
what do disney world and viagra have in common
buy viagra online
viagra blocked nose
viagra online
is there a generic viagra on the market
Cituoti
0 #2053 Hermine 2019-08-21 09:45
homemade viagra using fruits how to get viagra online: http://www.vagragenericaar.org/ sildenafil not work first time.
Cituoti
0 #2052 Kerstin 2019-08-21 04:07
sildenafil and testicular pain cheap viagra for sale in the usa: http://viacheapusa.com/ ozmed http://viacheapusa.com/ are generic viagra
safe a q edad se toma sildenafil
Cituoti
0 #2051 LeonardatCrida 2019-08-21 01:58
cut a viagra in half
generic viagra
best food before viagra
viagra online
viagra brain aneurysm
Cituoti
0 #2050 CharlesatReume 2019-08-20 18:17
viagra tablet name in india
http://viarowbuy.com
can i take adderall and viagra
viagra soft tabs cheap viagra buy viagra lilly
difference between viagra and vimax
Cituoti
0 #2049 Antoniopoirm 2019-08-20 12:33
canadian pharmacy cialis how to buy viagra online generic levitra 40 mg no prescription cialis from canada levitra without prescription cialis from canada northwest pharmacy canada canadian pharmacy viagra antibiotics overnight shipping usa generic levitra
Cituoti
0 #2048 Antonioneexy 2019-08-20 12:20
cheap cialis buy viagra at walmart levitra without prescription canada cialis levitra pills for sale cialis 5mg best price canadian pharmacy online pharmacies canada buy std antibiotics online generic levitra
Cituoti
0 #2047 Danielrat 2019-08-20 12:16
no perscription viagra online pharmacies canada sky pharmacy best prices for prescription viagra brand viagra overnight delivery canada pharmacy online canadian health online www.viagrasamplesfromepfizer.ru buying viagra100brand fromcanadaonline healthy man complaints
Cituoti
0 #2046 ShaneSceks 2019-08-20 12:14
cheap viagra overnight delivery canadian pharmacy 24h non perscription candian drugs viagra online best site buy viagra online buy wellbutrin sr no prescription levitra pills for sale prednisone for dogs for sale rhine inc ciakis buy amoxicillin amazon 252
Cituoti
0 #2045 Jamespriem 2019-08-20 12:11
viagra online cheap cialis canada generic viagra online viagra no prescription canadian pharmacies that accept paypal viagra without a doctor prescription viagra samples brand name cialis 20mg cialis no prescription levitra pills for sale
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode