SSC

R.Karbauskis: mokesčiai smulkiesiems ūkininkams nedidės

 

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad Vyriausybei siūlant pertvarkyti mokesčių sistemą, mokesčiai smulkiesiems ūkininkams nedidės. Be to, anot jo, mokesčiai neturėtų didėti ir individualia veikla užsiimantiems asmenims.

„Vyriausybė pasiūlė tam tikrus sprendimus ir mes juos nagrinėsime. Jeigu tuose sprendimuose bus kažkoks mokesčių kėlimas ūkininkams, ypatingai stambiems, tai, aišku, tam bus pritarta. Kiek mačiau, kol kas pakeitimai smulkiųjų (ūkininkų - BNS) nepalies, tai yra svarbu, nes smulkieji ūkininkai labai sunkiai išgyvena, jų pakeitimai neturėtų paleisti“, - ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė R.Karbauskis.

Anot jo, individualios veiklos apmokestinimas taip pat neturėtų didėti.

„Negalėtume taip teigti, nes iš to, kas mums pasakyta, negalime to pasakyti. Individualios veiklos savininkams mokesčiai tikrai nedidės ir netgi mės iš to, kiek mes supratome ir ką mes matėme. Bet galutinių sprendimų nėra, yra tik pasiūlymai“,- sakė R.Karbauskis.

Jo teigimu, mokesčių reforma leis kitąmet labiausiai socialiai pažeidžiamų asmenų pajamas padidinti 0,5 mlrd. eurų.

Trečiadienį valdančiosios koalicijos partneriams - „valstiečiams“ ir socialdemokratams - buvo pristatytos mokesčių reformos gairės. Kol kas konkretūs pasiūlymai oficialiai neatskleidžiami, tą ketinama padaryti penktadienį.

Portalas delfi.lt, remdamasis šaltiniais, skelbia, kad smulkų ir vidutinį verslą ketinama apmokestinti progresyviai: iki 10 tūkst. eurų pelno per metus - 5 proc., iki 30 tūkst. eurų - palaipsniui kiltų, o nuo 30 tūkst. eurų siektų 15 proc. Be to, norima naikinti verslo liudijimus statybos ir automobilių remonto paslaugoms bei pereiti prie progresyvaus apmokestinimo.

Premjeras Saulius Skvernelis yra pareiškęs, kad smulkieji ir stambieji  ūkininkai neturėtų būti traktuojami vienodai, todėl jiems galėtų būti taikomi skirtingi mokesčiai .

VMI duomenimis, 2015 metais ūkininkai deklaravo 1,111 mlrd. eurų pajamų (10,3 proc. daugiau nei 2014 metais), jie sumokėjo 65,68 mln. eurų (7,1 proc. daugiau) mokesčių - vos 1 proc. visų gautų mokesčių (6,659 mlrd. eurų).

Vilnius, birželio 1 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode