SSC

Viename Kalifornijos mieste neginkluoto juodaodžio, kaip manoma, turinčio protinę negalią, žūtis nuo policijos kulkų trečiadienį išprovokavo protestus, o vietiniai pareigūnai ragino žmones išlikti ramius ir įsipareigojo kruopščiai ištirti incidentą.

Pranešama, kad auka tapo 30 metų pabėgėlis iš Ugandos Alfredas Olango (Alfredas Olangas). Jis buvo nušautas antradienį San Diego priemiestyje El Kachone, kai policijai buvo pranešta apie gatvėmis bevaikštantį ir keistai besielgiantį vyrą.

El Kachono policijos vadas Jeffas Davisas (Džefas Deivisas) sakė, kad A.Olango nereagavo į kelis kartus pareigūnų pakartotą prašymą ištraukti savo ranką iš kišenės. Todėl vienas pareigūnas panaudojo elektroimpulsinį prietaisą „Taser“, o kitas, vyrui atsisukus, iššovė iš savo ginklo.

„Vienu metu tas vyras staigiai išsitraukė kažkokį daiktą iš priekinės kelnių kišenės, suglaudė abi rankas ir ištiesė jas į pareigūną. Jis stovėjo taip, lyg ruoštųsi šauti, – nurodė J.Davisas pranešime. – Tada vienas pareigūnas panaudojo elektroimpulsinį prietaisą.“

„Tuo pat metu kitas pareigūnas kelis kartus iššovė į vyrą iš savo ginklo“, – sakė jis.

Šis šaudymas įvyko tuo metu, kai Jungtinėse Valstijose yra paaštrėjusi rasinė įtampa dėl virtinės incidentų, kai policija nukaudavo juodaodžių.

Dešimtys įpykusių protestuotojų trečiadienį taikiai žygiavo El Kachono gatvėmis, o vienu metu, susidūrus su riaušių policija, buvo užblokuota viena sankryža. Šiame mieste gyvena nemažai imigrantų ir pabėgėlių

„Šie beprasmiai žudymai turi liautis – ne tik El Kachone, bet ir visoje šalyje“, – sakė bendruomenės aktyvistė Estela De Los Rios.

Antradienio vakarą įvykio vietoje susirinko per 100 žmonių, kurie pareiškė, kad šaudymas buvo nepagrįstas ir įvyko dėl rasizmo. Keli žmonės šaukė „juodaodžių gyvybės svarbios“ ir „rankas aukštyn, nešaudyk“.

Vietiniai pareigūnai paragino gyventojus išlikti ramius ir pažadėjo, kad šį incidentą išsamiai ištirs policija, prokuratūra ir Federalinis tyrimų biuras (FTB).

„Tyrimas bus skaidrus. Dirbs daug žmonių, ne tik mes“, – spaudos konferencijoje pažadėjo J.Davisas.

Policija taip pat paviešino vieną kadrą iš per incidentą filmuotos medžiagos, kur matomas vyras, stovintis šaudymo poza.

Pareigūnai nenustatė, ką A.Olango laikė rankose, bet pripažino, kad tai nebuvo ginklas.

Šis incidentas – jau ne pirmas atvejis Amerikoje, kai policininkai nušauna juodaodį ir sukelia pasipiktinimą visoje šalyje. Praėjusią savaitę Šiaurės Karolinos mieste Šarlotėje buvo nukautas 43 metų Keithas Lamontas Scottas (Kitas Lamontas Skotas).

Po jo žūties kilę protestai privertė gubernatorių paskelbti nepaprastąją padėtį ir į miestą pasiųsti kelis šimtus Nacionalinės gvardijos karių.

Los Andželas, rugsėjo 29 d. (AFP-BNS).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode