Japonijoje patvirtintas užsikrėtimo Kinijoje siaučiančiu paslaptingu virusu, giminingu potencialiai mirtinam SARS virusui, atvejis, ketvirtadienį paskelbė pareigūnai.

Atrodo, kad tai tik antras užsikrėtimo šiuo nauju koronavirusu atvejis už Kinijos ribų. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį naujo viruso, priklausančio tai pačiai šeimai, kaip ūmaus kvėpavimo takų sindromo (SARS) patogenas, atvejį patvirtino Tailande.

Šis naujasis virusas yra siejamas su pneumonijos protrūkiu Kinijoje.

Japonijos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad sausio 10 dieną į ligoninę buvo paguldytas vyras, keturiomis dienomis anksčiau grįžęs iš Kinijos Uhano miesto – ligos protrūkio epicentro. Pranešama, kad šiam pacientui laikėsi aukšta temperatūra.

Testai, atlikti šiam vyrui, kuris trečiadienį jau buvo išrašytas iš ligoninės, patvirtino, kad jis užsikrėtė naujuoju virusu.

„Tai pirmas pneumonijos, susijusios su naujuoju koronavirusu, atvejis šalyje“, – sakoma ministerijos pareiškime.

Protrūkis Uhane sukėlė nerimą, nes naujasis virusas yra giminingas SARS virusui, 2002 ir 2003 metais nusinešusiam 349 gyvybes pagrindinėje Kinijos dalyje ir 299 gyvybes Honkonge.

Uhano pareigūnai sakė, kad protrūkio centras yra vienas jūros produktų turgus, kuris sausio 1 dieną buvo uždarytas.

Tačiau Japonijoje hospitalizuotas vyras sakė, kad nesilankė tame turguje, todėl neaišku, kaip jis užsikrėtė.

Trečiadienį Kinijos pareigūnai paskelbė, kad virusas galėjo plisti tarp šeimos narių, todėl įmanomas žmonių užsikrėtimas nuo kitų žmonių.

Moteris Tailande, kuriai buvo diagnozuota naujoji liga, taip pat sakė, kad Uhano jūros produktų turguje nesilankė.

Per protrūkį Kinijoje kol kas mirė vienas žmogus. Iš viso Uhane žinomas 41 pacientas.

Redaktorė Miglė Giri

Tokijas, sausio 16 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode