Šri Lankos centrinėje dalyje šeštadienį buvo rasti dar trys negyvi drambliai, kuriuos, kaip manoma, nunuodijo įpykę kaimiečiai.

Gyvūnų lavonai buvo rasti miško rezervate netoli Sigirijos, UNESCO saugoma V amžiaus tvirtove garsėjančio miesto, esančio už 175 kilometrų į šiaurę nuo Kolombo, pranešė policija.

„Nuo penktadienio aptikome septynis nugaišusius ... dramblius“, – pareiškė policijos atstovas spaudai Ruwanas Gunasekera (Ruvanas Gunasekera).

Šri Lankoje kasmet nužudoma beveik 200 dramblių. Dažnai jie tampa savo pasėlius ginančių ūkininkų aukomis.

Be to, kasmet šalyje per dramblių užpuolimus žūva apie 50 žmonių. Paprastai šie gyvūnai užklysta į žmonių gyvenvietes, esančias netoli jų buveinių. 

Gamtos apsaugos ekspertai ir veterinarai atliks skrodimus, nes įtariama, kad drambliai galėjo būti nunuodyti, pareiškė vienas Sigirijos policijos pareigūnas

Pasak policijos, pastaruoju metu buvo užregistruota nemažai atvejų, kai drambliai įsiveržė į gyvenvietes ir naikino pasėlius.

Už gyvūnų nužudymą teoriškai baudžiama mirties bausme.

Šri Lankos dramblių populiacija yra smarkiai sumažėjusi: per paskutinį surašymą jų buvo kiek daugiau nei 7 tūkstančiai. O XX amžiaus pradžioje dramblių saloje buvo daugiau kaip 12 tūkstančių.

Kolombas, rugsėjo 29 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode