Robertas Mugabe (Robertas Mugabė), geležiniu kumščiu valdęs Zimbabvę nuo 1980 iki 2017 metų, mirė, penktadienį pranešė dabartinis šalies prezidentas Emmersonas Mnangagwa (Emersonas Mnangagva).

R. Mugabe buvo 95 metai.

„Su didžiausiu liūdesiu skelbiu apie Zimbabvės įkūrėjo ir buvusio prezidento... Roberto Mugabe mirtį“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė E. Mnangagwa.

"[R. Mugabe] buvo išsivadavimo simbolis, panafrikanizmo sekėjas, paskyręs savo gyvenimą savo žmonių išlaisvinimui ir įgalinimui. Jo indėlis į mūsų šalies ir žemyno istoriją niekada nebus pamirštas. Tegu jo siela ilsisi amžinojoje ramybėje“, – rašė prezidentas.

Buvęs partizanų lyderis R. Mugabe į valdžią iškilo per 1980 metų rinkimus, sukilimui ir ekonominėms sankcijoms privertus buvusios Rodezijos vyriausybę sėsti prie derybų stalo.

Galiausiai jis buvo nušalintas 2017 metais, kai anksčiau jam ištikimi generolai stojo prieš jį šaliai įklimpus į ekonomikos krizę.

Redaktorius: Silvija Čibirienė

Hararė, rugsėjo 6 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode