Karalaite
Poniai

Šiaurės Korėja penktadienį paleido du neatpažintus sviedinius, nukritusius į jūrą, ir griežtai užsipuolė „kvailus“ siūlymus plėtoti dialogą, pateiktus Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino (Mun Džejino).

Šis numanomas raketų paleidimas buvo jau šeštas per kelias pastarąsias savaites, Pchenjanui tokiu būdu protestuojant prieš šiuo metu vykstančias bendras Pietų Korėjos ir JAV karines pratybas. Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) anksčiau sakė, kad šie ginkluotės bandymai yra „rūstus perspėjimas“ Seului.

Pchenjanas nuolat reiškia pyktį dėl karinių manevrų, kuriuos laiko invazijos repeticijomis, bet anksčiau vengdavo rengti savo ginklų bandymus pratyboms vykstant.

Pietų Korėjos kariškiai sakė, kad sviediniai buvo paleisti iš vietovės netoli Tongčono miesto Gangvono provincijoje į Japonijos jūrą.

Kol kas neaišku, kokio tipo ginklai buvo paleisti penktadienį, bet Seulas daugumą naujausių bandymų apibūdino kaip mažo nuotolio balistinių raketų paleidimus. Tuo metu Pchenjanas teigė, kad per kai kuriuos bandymus buvo panaudotos „didelio kalibro salvinės valdomų raketų ugnies sistemos“.

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos draudžia Šiaurės Korėjai bet kokių balistinių raketų paleidimus.

Pietų Korėjos kariuomenės Jungtinis štabų vadų komitetas „stebi padėtį dėl galimų naujų paleidimų ir palaiko bendrąją parengtį“.

Redaktorius: Raimondas Čiuplys

Seulas, rugpjūčio 16 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode