Karalaite
Poniai

Galingas atogrąžų ciklonas ketvirtadienį smogė Japonijai, nešdamas stiprų vėją bei smarkias liūtis ir sukeldamas chaosą atostogų piko metu.   

Dėl stichijos, pareikalavusios mažiausiai vienos gyvybės, buvo paskelbtas nuošliaužų ir potvynių pavojus. 

Galinga atogrąžų audra „Krosa“, dar neklasifikuojama kaip taifūnas, smogė pietiniam Hirošimos regionui, nešdama vėją, kurio gūsių greitis siekė 126 km per valandą. 

Televizijos reportažuose buvo matyti, kaip smarkus vėjas rauna medžius, verčia elektros linijų stulpus ir blaško apžvalgos rato kabinas.  

Didžiulės bangos talžė molą, užliedamos 10 m aukščio švyturį, o patvinusios upės išsiliejo iš vagų ir užtvindė aplinkinius kelius.   

Pareigūnai paragino savanoriškai evakuotis maždaug 430 tūkst. gyventojų, kurių namai yra audros kelyje.  

Pranešta, kad Hirošimoje nuskendo 82 metų senolis, per audrą įkritęs į vandenį, kai bandė pririšti savo valtį. 

Visuomeninis transliuotojas NHK ir vietos pareigūnai informavo, kad mažiausiai 21 žmogus patyrė įvairaus sunkumo sužalojimų. Vienam penktą dešimtį einančiam vyrui lūžo koja. 

„Čia toliau nepaliaujamai lyja“, – sakė pietvakarinės Tokušimos prefektūros nepaprastųjų situacijų valdymo specialistas Takayoshi Sugimoto (Takajošis Sugimotas). 

„Išliksime budrūs, nes popiet laukiama dar daugiau lietaus“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.  

Nacionalinė nepaprastųjų situacijų valdymo tarnyba pranešė, kad trečiadienį patvinus upei slėnyje įstrigo 18 iškylavusių žmonių grupė. Ketvirtadienį ryte šie žmonės, tarp kurių buvo vaikų, buvo išgelbėti.   

„Krosa“ taip pat sukėlė daug rūpesčių žmonėms, bandantiems grįžti į didmiesčius po tradicinio Obono šventinio laikotarpio.   

Vakarų Japonijoje buvo atšauktas mažiausiai 761 vidaus skrydis, taip pat atšaukta dalis greitųjų traukinių reisų.   

Milžiniškoms bangoms talžant pakrantę, sustabdytas keltų eismas tarp pietinės Šikoku salos ir kitų Japonijos vietovių.   

„Krosa“ nuo savaitės pradžios pastebimai susilpnėjo, tačiau šio ciklono akis neįprastai didelė.

Ciklonas juda į šiaurę maždaug 30 km per valandą greičiu. Ketvirtadienį vėlai vakare atogrąžų audra, kirtusi žemyninę Japoniją, turėtų pasiekti Japonijos jūrą.  

Redaktorius: Raimondas Čiuplys

Tokijas, rugpjūčio 15 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode