SSC

Nuo adventinės popietės iki Betliejaus ugnies įnešimo

        Praėjusį penktadienį Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje vyko adventinė popietė, o Sedos kultūros centre – Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Sedos skyriaus mokinių ir mokytojų koncertas. Šeštadienį Sedos parapijos namuose sediškės moterys statė meduolinę Sedą, o ketvirtąjį advento sekmadienį Sedos bažnyčioje buvo aukojamos neeilinės šv. Mišios.

Būties laukimas

  Sedos gimnaziją šiemet prieš Kalėdas puošė visi jos mokiniai. Akcija vadinosi „Baltos ir apvalios Kalėdos“. Kiekviena klasė pagal savo galimybes darė senius besmegenius. Na, ir prigamino jų visokių: iš įvairių medžiagų ir įvairaus dydžio. Tokioje išpuoštoje gimnazijoje ir įvyko adventinė popietė „Būties laukimas“, kurią organizavo tikybos mokytoja Lina Kazragienė ir etikos mokytoja Edita Kleinauskienė. Renginį vedė teatro studijos „Metamorfozės“ artistai.

 

Adventinėje popietėje svečiavosi Sedos parapijos klebonas kun. Modestas Ramanauskas. Jo teigimu, labai svarbu, kad Kalėdų šventė pirmiausia prasidėtų žmogaus širdyje: „Per Kalėdas dažniausiai susitaikoma ir, kai į tavo širdį ateina ramybė, kai į tavo širdį ateina džiaugsmas, štai tada ir prasideda Kalėdos.“ Jausmingą Eduardo Selelionio eilėraštį „Naujametė naktis“ kaip palinkėjimą visiems susirinkusiems perskaitė E. Kleinauskienė. Taip pat prasmingus linkėjimus išsakė ir L. Kazragienė.

Puikią muziką susirinkusiems dovanojo fleitininkė Raminta Berenytė, kuriai akompanavo Lina Rupšienė, gitaristo Edvino Litvino ir akordeonininko Domanto Mažono duetas, fortepijoninis duetas. Taip pat koncertavo gruodžio18 d. įvykusio kalėdinio giesmių konkurso nugalėtojai, 5b, 7a, 7b ir 8a klasių moksleiviai (mokytojos Rasa Milieškienė ir Inga Dvaržeckienė).

Gražius linkėjimus išsakė l. e. p. gimnazijos direktorė Aušra Kazlauskienė. Pirmiausia ji padėkojo mokytojoms ir mokiniams už geranorišką dalyvavimą bei parapijos klebonui už apsilankymą, palinkėjo ramybės ir jaukumo.

Kalėdinis koncertas

Vėlyvą popietę Sedos kultūros centre Mažeikių muzikos mokyklos Sedos skyriaus mokiniai ir mokytojai žiūrovams dovanojo kalėdinį koncertą, kurį vedė Sedos skyriaus vedėja L. Rupšienė, renginį pradėjusi ištrauka iš lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio poemos „Metai“. „Susirinkome čia pasidžiaugti paskutinėmis metų dienomis ir prasmingai pabūti. Vaikai labai daug ruošėsi, kad padovanotų Jums pačias gražiausias melodijas“, – sakė L. Rupšienė.

Koncertą pradėjo fleitininkų ansamblis, vėliau vienas po kito grojo ir maži, ir dideli, ir po vieną, ir po kelis. Iš viso pasirodė apie 30 Muzikos mokyklos auklėtinių. Tarp moksleivių pasirodymų renginio vedėja deklamavo Justino Marcinkevičiaus eiles bei pranešė „naujieną“, kad į koncertą negalėjo atvykti Kalėdų Senelis, bet jis atsiuntė visą pintinę linkėjimų, kuriuos perskaitė mokytojai ir mokinių tėveliai. Pabaigoje nuskambėjo Sedos skyriaus muzikos mokytojų atliekama daina „Baltas rytas“.

Vienas už kitą gražesni

Šeštadienį Sedos parapijos namai pakvipo cinamonu ir imbieru. Čia, nešinos įspūdingais kepiniais, rinkosi miestelio moterys, kad įgyvendintų Sedos vaikų darželio logopedės Laimutės Mažrimienės sugalvotą sumanymą sukurti Kalėdoms meduolinę Sedą. Akcijos iniciatorė džiūgavo: „Kepiniai vienas už kitą gražesni. Štai parduotuvės „Puokštė“ pardavėja Rasa iškepė šv. Jono Nepomuko bažnytėlę, kuri yra miniatiūrinė tikrosios bažnytėlės kopija. Vaikų darželio „Drugelių“ grupės auklėtojos iškepė savo ugdymo įstaigos pastatą su kieme žaidžiančiais vaikučiais ir dar autobusų stotelę su joje stovinčiu autobusu. Onutė Kalinauskienė pateikė tikrai neįprastą kepinį – Sedos ežerą“, – pasakojo L. Mažrimienė.

Betliejaus taikos ugnis

Sekmadienį į šv. Mišias ir rekolekcijas susirinko pilnutėlė Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia. Parapijos klebono kun. M. Ramanausko teigimu, šįkart susirinkta jau į ketvirtąjį advento sekmadienį ir, pasak jo, džiugu matyti tiek daug tikinčiųjų.

Sedos Medeinos skautų draugovės (vadovė Virginija Katkuvienė) atstovai Akvilė ir Vytautas įnešė Betliejaus taikos ugnį. Skautai papasakojo apie ugnelės prasmingumą: „Nors ji ir maža, bet nuo jos vis tiek pasidaro šviesiau. Ji šviečia daugelyje pasaulio vietų ir daug žmonių keliauja su šia ugnimi. Metams baigiantis, gamtai užmiegant ir viskam aplink nurimstant, skautai visame pasaulyje skatina skleisti taiką pasidalinant ugnele. Austrijos skautai kasmet, jau 28 metus, parvežtą iš Betliejaus simbolinę taikos ugnelę perduoda kaimyninėms šalims. Simboline žvakės liepsna siekiama įžiebti taiką ir ramybę pirmiausia visų mūsų širdyse, skleidžiant ją savo šeimoje, bendruomenėje, šalyje ir visame pasaulyje.“

Baigiantis šv. Mišioms Sedos parapijos klebonas nuoširdžiai visiems tikintiesiems ir jų namams linkėjo ramybės, jaukumo ir Dievo palaimos, o visi norintieji savo atsineštą žvakelę galėjo užsidegti nuo Betliejaus taikos ugnies, kuri įkvepia žmones geriems darbams, neša viltį ir taiką bei sujungia tautas.

Valerija KVEDARAITĖ

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode