Paminėjo šv. Agotos dieną

Vasario 5 d. Vaikų dienos centre lankėsi Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos „Carito“ savanorės. Šią dieną minima Duonos diena, kuri dar vadinama šv. Agotos vardu. Ta proga kartu su vaikais pasiruošėme Duonos dienos paminėjimui.

Popietę pradėjome eilėraščių apie duoną skaitymu, vėliau žodis buvo perduotas „Carito“ savanorėms. Vaikai įdėmiai klausėsi pasakojimų apie duonos reikšmę lietuvių kultūroje, senuosius papročius, kurių buvo laikomasi kepant duoną, pasakos „Vilko duona“, spėliojo mįsles, susijusias su duona. Pasakojimus apie  duonos kepimą vaikai užbaigė eilėraščiais ir pakvietė „Carito“ savanores pažaisti seną lietuvių liaudies žaidimą apie rugio virsmą duonele. Šventės dalyviams pagyvėjus, pasiūlėme dalyvauti ir viktorinoje. Pasidaliję į keletą komandų, vaikai ir „Carito“ savanorės kartu turėjo prisiminti, kas buvo pasakojama apie duoną, ir įrašyti trūkstamus žodžius lietuvių patarlėse. Viktoriną laimėjo draugystė.

Savanorės buvo atsinešusios šventintos duonos, šventinto vandens, tad pakvietė vaikus pasišlakstyti duonos riekelę šventintu vandeniu, pabarstyti druska ir parsinešti namo – juk šventa duonelė namus saugo nuo nelaimių ir ligų. Taip pat vaikai ragavo ir tikrų rugių grūdų. O kaipgi šventė be vaišių! Susikibę už rankų pasimeldėme ir kartu sėdome prie stalo ragauti įvairiausių pyragų, bandelių ir sausainių.

Tikimės, kad šios popietės dėka ne tik vaikai, bet ir suaugusieji į duoną pažvelgs ne tik kaip į kasdienį maisto produktą, bet ir tradicijų, lietuviškumo, namų simbolį.

Renata DIDŽIULIENĖ

Socialinė darbuotoja

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode