Radviliškio vaikų globos namų auklėtiniai apvogė globos namus

Du paaugliai iš Radviliškio – 14-metis ir 15-metė – apvogė vaikų globos namus, kuriuose jie gyveno. Paauglių nusikalstamus veiksmus užfiksavo globos namuose įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

Spalio 25-osios vakarą atrakinę duris, jie pateko į direktoriaus pavaduotojos kabinetą ir pagrobė 60 eurų. Po to geležiniais strypais jie išlaužė buhalterijos kabineto ir jame esančio seifo duris ir pagrobė 2087 eurus. Su šiais pinigais paaugliai pabėgo iš globos namų.

Šiaulių apskrities policija nustatė, kad per pusantros paros jie pinigus išleido brangiems rūbams ir kitiems pirkiniams, pramogoms bei kavinėms. Vaikai buvo sulaikyti Šiauliuose, „Saulės miesto“ pramogų ir prekybos centre.

Radviliškio rajono apylinkės teismas už nusikaltimą jau anksčiau teistam 14-mečiui skyrė dviejų mėnesių suėmimą, o jo 15-metei bendrininkei, kuri dar neteista, skirta kita švelnesnė, su laisvės atėmimu nesusijusi kardomoji priemonė.

Policijos pareigūnai tiria septynias rugsėjo-spalio mėnesiais minėtų jaunuolių padarytas nusikalstamas veikas, kurias jie padarė savo trokštamai laisvei realizuoti.

Spalio 10 dieną nepilnamečiai dar su vienu jaunuoliu, pritaikę durų spynos raktą, įsibrovė į Radviliškyje, Maironio gatvėje esantį gyvenamąjį namą ir iš ten pasisavino mobilaus ryšio telefoną bei automobilio užvedimo raktelį. Spalio 15 dieną V. Kudirkos gatvėje nuo jų nukentėjo moteris. Jaunuolių grobis buvo jos rankinė su 94 eurais.

Spalio 21 dieną toje pat gatvėje rankinės su 40-čia eurų neteko kita Radviliškio gyventoja. Jaunuoliai grobio ieškodavo, slankiodami Radviliškio gatvėmis ir lankydamiesi įvairiose vietose, į kurias galima laisvai patekti. Radviliškio ligoninės koridoriuje iš ant pakabos paliktos merginos striukės kišenės jie pagrobė mobilaus ryšio telefoną, o parduotuvėje „Maxima“ buvo sulaikyti vagiantys laisvalaikio batelius, kurių bendra vertė siekė 120 eurų.

Rugsėjo 23 dieną šie du nepilnamečiai iš V.Kudirkos gatvėje namo kieme esančios automobilių stovėjimo aikštelės jie pagrobė vienai uždarajai akcinei bendrovei priklausantį automobilį „Fiat Bravo“ ir juo važinėjo po visą Radviliškio rajoną. Mašiną vairavo 14-metis. Jaunuoliai sustojo tik sugedus varikliui.

Rugsėjo 25 dieną kelyje Sidabravas-Birželiai-Naujamiestis, ties Birželių kaimu, žmonės pastebėjo šalikelėje stovintį automobilį ir aplink jį tūpčiojančius vaikus. Situacija jiems pasirodė keistoka ir įtartina, todėl jie savo pastebėjimais pasidalino su policija. Pasirodęs patrulių ekipažas paauglius išgąsdino. Jie pasislėpė netoliese įvykio vietos esančiuose savo pažįstamų namuose. Kai pareigūnai nustatė, kad šalikelėje stovintis automobilis yra tas pats, kuris buvo pagrobtas prieš dvi dienas, jie pradėjo aplinkinių gyventojų apklausas ir atrado besislapstančius vaikus.

Vilnius, lapkričio 4 d. (BNS).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode