SSC

Prisistatę policijos pareigūnu, sukčiai iš žmonių grobia pinigus

Alytaus apskrityje padaugėjo telefoninių sukčių, kurie bando apgauti žmones prisistatydami policijos pareigūnų vardais. Per šią savaitę sukčiams pavyko apgauti vieną senolę, iš kurios išviliojo 150 eurų.

Nukentėjusiųjų pranešimai policijoje skamba įprastai, telefonu paskambinęs nepažįstamas vyriškis, prisistatęs policijos pareigūnu, apgaule išviliojo elektroninės bankininkystės duomenis ir nuo banko sąskaitos nuėmė pinigus arba pinigų atsiimti atvyksta į nukentėjusiųjų namus. Pareigūnu prisistatęs sukčius pasako, kad banke esą „plaunami“ pinigai, todėl būtina paskambinti banko darbuotojams ir pasakyti savo duomenis, bankininkystės indentifikavimo kodus ir šitaip neva užblokuoti sąskaitą banke. Kitas scenarijus, kai pareigūnas iš nukentėjusiojo prašo pinigų, kad šio giminaičiui patekusiam į bėdą negrėstų jokio atsakomybė.

Norime dar kartą priminti, kad policijos pareigūnai telefonu niekuomet neprašo pateikti ar keisti tik sąskaitos savininkui žinomų prisijungimo prie internetinės bankininkystės ar mokėjimo kortelės slaptažodžių atliekamoms procedūroms spręsti. Tokių duomenų griežtai negalima perduoti jokiems tretiesiems asmenims – tai tik sąskaitos savininkui žinoma informacija. Taip pat policijos pareigūnai niekuomet neprašo pinigų tam, kad jūsų artimieji išvengtų gresiančios atsakomybės.

Primygtinai įspėjame, sulaukus panašaus pobūdžio skambučių, jokiu būdu nesuteikti prašomos informacijos. Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą arba skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Alytaus apskr. VPK informacija

 

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode