Savaitgalio reidai Žemaitijoje: 11 girtų vairuotojų ir du protokolus „užsidirbusi“ moteris

Savaitgalį Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai griežtai kontroliavo Telšių, Mažeikių, Kelmės ir Akmenės rajonų eismo dalyvius. Gausios pareigūnų pajėgos, siekdamos išaiškinti pažeidėjus ir skatinti eismo dalyvius keliuose būti drausmingiems bei atsakingiems, tikrino vairuotojų blaivumą, vykdė pėsčiųjų, dviračių vairuotojų ir vadeliotojų bei kitų Kelių eismo taisyklių pažeidimų kontrolę. Pluoštas administracinių teisės pažeidimų protokolų byloja, kad vairuotojai, nepaisydami jiems keliamų reikalavimų, vis dar nejaučia atsakomybės už savo ir kitų eismo dalyvių saugumą. Siekdami užkardyti ir kitus teisės pažeidimus bei užtikrinti viešąją tvarką, pagalbon vykdant eismo dalyvių kontrolę, buvo pasitelktas ir kinologas su tarnybiniu šunimi.

Gausiai po Žemaitijos kelius pasklidusios policijos pareigūnų pajėgos savaitgalį demaskavo šešis neblaivius vairuotojus ir sunkiai apgirtusį (nustatytas 2,63 promilės girtumas) arklio traukiamame vežime įsitaisiusį 46 metų vadeliotoją. Trys 22-41 metų vairuotojai į alkotesterius pripūtė mažiau nei po promilę (nustatyti 0,45; 0,64 ir 0,93 promilės girtumai), 24 metų vairuotojui nustatytas 1,05 promilės girtumas, 33 metų vairuotojui – 1,69 promilės girtumas, o šio savaitgalio „rekordininkas“ – 22 metų pilietis, prie vairo sėdęs visiškai girtas. Jam nustatytas 3,14 promilės girtumas. Tarp šių neblaivių vairuotojų, jauniausias ir vyriausias automobilius vairavo ne tik girti, bet ir neturėdami tam teisės. Jiems, pagal LR ATPK 129 str., gresia nuo 1158 iki 1448 eurų baudos ir galimi transporto priemonių konfiskavimai. Visi likę pažeidėjai taip pat papildys teisės vairuoti neturinčių asmenų gretas ir mokės nemenkas pinigines baudas. Lengviausiai girta kelionė atsipirks vadeliotojui, kuriam gresianti bauda siekia nuo 144 iki 202 eurų.

Be girtų vairuotojų, savaitgalį nustatyti 42 kitų Kelių eismo taisyklių pažeidėjai, dar 17 pažeidimų nustatė šeštadienį Žemaitijos sostinę vėl aplankę Lietuvos Kelių policijos tarnybos pareigūnai.

Sekmadienį du kartus įvykęs susitikimas su 31 metų „Rover 400“ vairuotoja, pareigūnus verčia sunerimti, kad net ir nubausti pažeidėjai, vėl kartoja savo klaidas, nepaisydami kylančios grėsmės jiems ir kitiems eismo dalyviams. Protokolą už vairavimą neturint tam teisės surašę pareigūnai, pažeidėjos automobilį perdavė vairuoti jos draugei. Tačiau, vos už pusės valandos, kitame kelyje vėl sutiktas tas pats „Rover 400“, prie kurio vairo vėl sėdėjo nuo vairavimo nušalinta moteris. Tą dieną, du kartus į tą pačią balą įlipusi vairuotoja „užsidirbo“ dvi baudas, siekiančias nuo 289 iki 434 eurų. Be to, pažeidėja kartu su savimi į balą įsitempė ir savo draugę, kuriai pareigūnai patikėjo automobilio vairą. Už perdavimą vairuoti transporto priemonę asmeniui, neturinčiam teisės jos vairuoti, surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, o gresianti bauda sieks 57-115 eurų.

Tęsdami griežtą eismo dalyvių kontrolę, pareigūnai vairuotojus Žemaitijos sostinės gatvėse pasitiko ir ankstų pirmadienio rytą. Po patikrinimo paaiškėjo, kad po griežtos kontrolės savaitgalį, pažeidėjų nestigo ir savaitės pradžioje. Iš viso nustatyta 16 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, tarp kurių – net 4 neblaivūs vairuotojai. Visi jie buvo lengvai apgirtę: 36-erių piliečiui nustatytas 0,66 promilės girtumas, 23 metų vairuotojui – 0,69 promilės girtumas, o 70-mečiui – 0,83 promilės girtumas. Dar vienam girtam vairuotojui nustatytas 0,74 promilės girtumas. Jis, būdamas vos 20 metų, prie automobilio vairo girtas sėda jau antrąkart.

Nors pareigūnai keliuose nuolat vykdo įvairias prevencines priemones, didinančias eismo saugumą ir demaskuojančias pažeidėjus, vykdytų patikrinimų rezultatai atskleidžia faktą, jog vis atsiranda neatsakingų piliečių, kuriems negalioja Kelių eismo taisyklės, o atsakomybė už savo veiksmus nėra gyvenimo prioritetu. Todėl Kelių policijos skyriaus pareigūnais ragina vairuotojus elgtis sąmoningai ir suprasti, kad pačių saugumas – jūsų pačių rankose, o neatsakingas elgesys gali prišaukti nelaimes ir apkartinti jūsų gyvenimus.

Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode