Ikiteisminis tyrimas dėl motociklininko žūties nutrauktas: jis lėkė 180 km/h greičiu

Ikiteisminis tyrimas dėl avarijos Klaipėdoje per kurią žuvo motociklininkas nutrauktas, jis mieste važiavo 180 kilometrų per valandą greičiu, trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra. 

Automobilio ir motociklo avarija įvyko praėjusių metų birželį. Per ją žuvo motociklininkas, o kartu važiavusi keleivė ir automobilyje buvę žmonės patyrė nesunkius ar nežymius sveikatos sutrikdymus. 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, motociklą vairavęs vyras, važiavo uostamiesčio Baltijos prospektu ir susidūrė su į jo judėjimo važiuojamąją dalį įvažiavusiu automobiliu, dariusiu apsisukimo manevrą. 

Eismo įvykio ekspertizės metu nustatyta, kad likus iki susidūrimo apie 100 metrų, motociklininkas buvo pasiekęs apie 170-180 kilometrų per valandą greitį. Automobiliui įvažiavus į trečiąją eismo juostą, motociklininkas greitį kiek sumažino ir prieš pat susidūrimą važiavo apie 150-160 kilometrų per valandą greičiu.

Įvykio vietoje didžiausias leistinas greitis – 50 km/h.

Prokuroras Juozas Sykas, atsižvelgdamas į tyrimo metu surinktus duomenis bei ekspertizės rezultatus padarė išvadą, jog pagrindinė šio eismo įvykio priežastis – motociklininko daugiau nei tris kartus viršytas didžiausias leistinas greitis.

„Motociklo greitis buvo toks didelis, kad jam sustabdyti reikėjo daugiau nei 200 metrų ir motociklininkas jau nebeturėjo galimybės išvengti susidūrimo. Nutraukiant tyrimą pažymėta, kad pats motociklininkas sukūrė tokią situaciją, kurioje nebeturėjo galimybės išvengti susidūrimo“, – pranešime sakė J. Sykas.

Padaryta išvada, kad automobilio vairuotojas teisiniu požiūriu eismo saugumo taisyklių nepažeidė. Atsižvelgta į tai, kad eismo įvykis įvyko mieste, kur eismas pakankamai intensyvus. Automobilio vairuotojas turėjo teisę tikėtis, kad ir motociklininkas važiuos ne didesniu nei leistinas, greičiu. 

Nutarimu nuspręsta ikiteisminį tyrimą nutraukti, nes baudžiamasis procesas mirusiojo kaltininko atžvilgiu negalimas.

Vilnius, birželio 26 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode