Kvaišalai uostamiesčio platintojus pasiekdavo ir paštu

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo.

Kvaišalų platintojų sulaikymo operaciją uostamiesčio pareigūnai atliko 2014 m. rugpjūčio-spalio mėn. Pas įtariamuosius rasta ir paimta heroino, metamfetamino bei kanapių.

 Iš viso baudžiamojon atsakomybėn už nusikaltimus, susijusius su neteisėta narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvarta, patraukti devyni įtariamieji. Visi jie anksčiau teisti (vagystės, plėšimai, neteisėtas disponavimas narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis).

 Įtarimai dėl narkotikų platinimo įteikti trims asmenims. Penkiems įtariamiesiems teks atsakyti už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Dar vienas ikiteisminis tyrimas vieno asmens atžvilgiu buvo atskirtas iš bendros bylos ir užbaigtas supaprastinto proceso tvarka.

 Nustatyta, kad dalį narkotikų įtariamieji įsigydavo Vilniuje, romų tabore. Taip pat gauta duomenų, kad naujo tipo psichoaktyvios medžiagos buvo siunčiamos į Lietuvą paštu iš Didžiosios Britanijos.

 Teisėsaugininkai nutraukė kvaišalų platinimo „taško“ Smiltelės gatvėje veiklą. Anksčiau už narkotikų platinimą teistų sugyventinių bute Taikos pr. policijos pareigūnai aptiko psichotropinę medžiagą – metamfetaminą.

 Du šios bylos įtariamieji jau atlieka laisvės atėmimo bausmes už kitus padarytus nusikaltimus, dar trys – suimti, likusiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.

 LR BK 260 str. 1 d. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimo nuo 2 iki 8 metų bausmę.

  Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Klaipėdos apskr. VPK

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode