Du bulgarai per Lietuvą nelegaliai gabeno du šrilankiečius

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė du bulgarus, nelegaliai į Vakarų Europą gabenusius du Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusius šrilankiečius.

Bulgarams gresia baudžiamoji atsakomybė, o Šri Lankos piliečiai bus grąžinti Latvijai, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pirmadienio pavakarę Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė – Suvalkai, sustabdė į Lenkiją beišvažiuojantį automobilį „Ford Mondeo“ lenkiškais numeriais. Jį vairavo 22-ejų Bulgarijos pilietis, kartu vyko 21-erių jo tautietis. Užsieniečiai turėjo tvarkingus dokumentus. Pasieniečiai bulgarams pretenzijų nebūtų turėję, jei jie nebūtų gabenę dviejų Šri Lankos piliečių.

Kalvarijos užkardos pareigūnai išsiaiškino, kad šie 28-erių ir 35-erių vyrai yra pasiprašę prieglobsčio Latvijoje. Jie teturėjo tai patvirtinančius pažymėjimus. Užsieniečių tapatybės buvo patvirtintos VSAT pareigūnams susisiekus su Latvijos pasieniečiais. Kol neišnagrinėti šrilankiečių prašymai ir nepriimti sprendimai dėl prieglobsčio suteikimo ar nesuteikimo, jie neturėjo teisės išvykti iš Latvijos.

Bulgarų veiksmai šiuo atveju traktuojami kaip neteisėtas žmonių gabenimas per valstybės sieną. Dėl to VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Į areštinę uždarytiems Bulgarijos piliečiams gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Vilnius, kovo 21 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode