Telšiuose veikė fiktyvi automobilių prekybos įmonė, nustatė FNTT

Prekyba automobiliais besiverčiantis verslininkas per 11 bendrovės veiklos mėnesių suklastojo 9 transporto priemonių įsigijimo ir pardavimo dokumentus. Ikiteisminio tyrimo metu atskleista, kad Vokietijoje gyvenantis vyras Telšiuose įsteigė automobilių prekybos bendrovę, tačiau iš tikrųjų bendrovė automobilių nei pirkdavo, nei parduodavo.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių apygardos valdyba kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo Telšiuose registruotoje bendrovėje. Jos vadovas – Vokietijoje gyvenantis asmuo.

Kaip pranešė FNTT, tiriant bylą išaiškinta, kad automobilių prekeivis, kaip įtariama, suklastojo, pavyzdžiui, vienos Vokietijos bendrovės sąskaitą faktūrą. Joje buvo įrašyta, kad iš Vokietijoje esančios bendrovės už 360 tūkst. eurų perkamas mobilusis „Liebherr“ kranas. Kaip įtariama, verslininkas iš Vokietijos „ant popieriaus“ įsigytą kraną, suklastojus ir pardavimo dokumentus už 370 tūkstančių eurų ketino parduoti Jungtinių Arabų Emyratuose veikiančiai bendrovei.

Tiriant šias aplinkybes iš Vokietijos teisėsaugos institucijų buvo gauta duomenų, kad šioje valstybėje nurodyta bendrovė neegzistuoja, dokumentuose pateikti duomenys yra melagingi. Be to, įtariama, kad automobilių prekeivis, Lietuvoje nusipirkęs 7 senas, ne daugiau kaip 500 eurų vertės, transporto priemones, suklastojo ir jų įsigijimo dokumentus. Tokiu būdu, automobilių prekeivis, apgaule norėjo parodyti, kad Telšiuose įsteigta bendrovė neva vykdo realią veiklą.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Telšių rajono apylinkės teismui. Už apgaulingai tvarkytą apskaitą automobilių prekeiviui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Vilnius, kovo 7 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode