Nužudymu įtariamas P.Rastenis suimtas dviem mėnesiams

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį dviem mėnesiams leido suimti nužudymu įtariamą Paulių Rastenį.

Žmogžudyste įtariamas antrankiais surakintas P.Rastenis penktadienio rytą buvo atvestas į teismą. Įtariamajam pasislėpus nuo tyrimo, jam anksčiau už akių teismo buvo skirtas kardomasis suėmimas.

Vyras policijai pasidavė trečiadienį, po pusantros savaitės trukusio slapstymosi.

P.Rastenis įtariamas peiliu sužalojęs du vyrus, kurių vienas mirė ligoninėje.

Bylos tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rolandas Imbrasas BNS sakė, kad P.Rasteniui kol kas pateiktas įtariamas tik dėl nužudymo, nes nėra tiksliai nustatytas kito vyro sužalojimo pobūdis. Dėl šio nusikaltimo įtarimai kol kas nepareikšti, laukiama ekspertų išvadų.

Pasak prokuroro, P.Rastenis įvykio aplinkybių neneigia, suprato, ką padarė.

„Jis dėl padaryto gailisi, išgyvena. Iš esmės to paskatintas jis ir pasidavė policijai“, – žurnalistams sakė P.Rasteniui atstovaujantis advokato padėjėjas Janas Zavadskis.

Vyras su gynėju susisiekė vėliau, į komisariatą atėjo vienas.

„Vienas iš prokuroro motyvų – kad (gali) bėgti ir slėpsis. Jis po devynių dienų slapstymosi pasidavė, todėl ne visai pagrįstas šis argumentas“, – žurnalistams sakė J.Zavadskis. Jis mano, kad jo klientui galėjo būti paskirta kita kardomoji priemonė – namų areštas, intensyvi priežiūra.

Policija skelbė, kad, pasak liudininkų, greta vieno Žirmūnų gatvės daugiabučio, kuriame įsikūręs ir viešbutis, automobilyje „Volvo“ pietavo du maždaug 30 metų vyrai. Tuo metu į kiemą įsuko automobilis „Toyota“, kurio vairuotojas iššokęs pasipiktino, jog nėra, kur sustoti.

Atvažiavęs vyras įsivėlė į konfliktą su pietavusiais vyriškiais, pripurškė jiems į automobilį dujų ir puolė bėgti. Per susistumdymą iš „Volvo“ iššokę vyriškiai buvo subadyti peiliu. Per grumtynes vyriškiai įtariamajam numovė striukę, jis paspruko vienmarškinis. Kaltinamasis vėliau pareigūnams pasakojo, kad dujų balionėlį ir peilį nešiojosi savigynai.

33 metų nukentėjusysis nuo sužeidimų mirė ligoninėje, taip pat sužalotas 28 metų nukentėjusysis.

P.Rastenis anksčiau buvo teistas ir kalėjo už sunkų sveikatos sutrikdymą. Tikslesnių nusikaltimo aplinkybių nedetalizavo nei prokuroras, nei kaltinamojo gynėjas.

„Aš labai mažai žinau apie tą įvykį, bet jis už tai jau yra atlikęs bausmę“, – sakė P.Rastenio gynėjas.

Autorė: Ingrida Steniulienė

Vilnius, vasario 24 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode