Mažeikių rajone skelbiama gripo epidemija

Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir Mažeikių rajone pasiekė epideminį lygį. Nuo šio antradienio, vasario 9 d., Mažeikių rajone skelbiama gripo epidemija.

Mažeikių rajono savivaldybės vicemerės Irenos Macijauskienės teigimu, nuo vasario 1 d. iki vasario 7 d. rajone registruoti 203 gripo atvejai, iš jų – 137 vaikų (nuo gimimo iki 17 metų); ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų registruota 665, iš jų – 554 vaikų. Iš viso Mažeikių rajone registruoti 868 sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis atvejai. Bendras sergamumas pasiekė epideminį lygį – 158,43 susirgimo atvejai 10 000 gyventojų per savaitę. Gripo epidemija skelbiama, kai sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pasiekia 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.

Paskelbus gripo epidemiją, apribojami bet kokie masiniai renginiai vaikų ugdymo įstaigose, sugriežtintas privalomas patalpų vėdinimas ir nukenksminantis valymas, asmens higienos reikalavimų laikymasis, sugriežtinta ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos būklės kontrolė, priimant vaikus į grupes, ir sergančių vaikų laikina izoliacija ikimokyklinėse įstaigose. Mokyklų vadovai gali spręsti dėl laikino vaikų ugdymo veiklos nutraukimo, kai gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis serga daugiau kaip 20 proc. mokinių.

Epidemijos paskelbimu siekiama pristabdyti gripo viruso plitimą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode