Klaipėdos uoste lokalizuota tarša

Rugpjūčio 9 d., sekmadienį, buvo gautas pranešimas apie taršą Klaipėdos uosto akvatorijoje ties Žiemos įlanka. Naftos produktų dėmė uosto akvatorijoje buvo pastebėta rugpjūčio 9 d. apie 6 val. ryto. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nedelsiant nuvyko į įvykio vietą.

Teršalų dėmė jūrų uosto teritorijoje ir jūroje lokalizuota, visą sekmadienį buvo vykdomi mechaniniai teršalų surinkimo darbai. Dėl palankių klimato sąlygų teršalus pavyko greitai surinkti ir neutralizuoti. Įvykio vietoje į darbus buvo įsijungusios jungtinės aplinkosaugininkų, Karinių jūrų pajėgų štabo, Priešgaisrinės apsaugos tarnybos, pasieniečių pajėgos.

Institucijų iniciatyva į situaciją buvo reaguojama skubiai. Bendradarbiaujant priimti šie sprendimai: išsiųstas Karinių jūrų pajėgų laivas „Šakiai“, pakeltas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis laivams koordinuoti, informuoti Klaipėdos miesto gyventojai ir poilsiautojai.

Kad į tokias situacijas būtų reaguojama greičiau, o gamtai bei žmonėms būtų padaryta kuo mažesnė žala, atsakingos institucijos artimiausiu metu tarsis dėl bendrų pratybų.

Gavus vandens tyrimų rezultatus, bus apskaičiuota gamtai padaryta žala.

Aplinkos ministerijos informacija ir nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode