Lietuva ir Ukraina pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje

Krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio ir Ukrainos gynybos ministro Andriy Zagorodniuko (Andrijaus Zagorodniuko) pasirašytame dokumente abi šalys sutaria vystyti ir palaikyti glaudų bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje, keistis informacija ir duomenimis apie kibernetinius incidentus bei atakas, rengti bendrų pratybų planus, siekti abipusiai naudingo bendradarbiavimo Kaune steigiamame Regioninio kibernetinio saugumo centre.

„Visose šalyse stebimas kibernetinių incidentų augimas su piktybine veikla, o kritinė valstybių infrastruktūra išlieka aktyviu piktavališkos kibernetinės veiklos objektu. Kibernetinė erdvė taip pat yra karo zona, kuri reikalauja ne mažesnių saugumo ir gynybos stiprinimo pastangų, nei jūroje, ore ar ant žemės“, – sakė ministras R. Karoblis.

Ministrai taip pat aptarė dvišalį bendradarbiavimą, saugumo situaciją. R. Karoblis dar kartą patvirtino Lietuvos poziciją remti Ukrainos siekį tapti visateise NATO ir Europos Sąjungos nare, padėti reformuoti ir stiprinti Ukrainos kariuomenę, plėtoti bendrą Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadą.

R. Karoblis patvirtino, jog Lietuva tęs ir sužeistų Ukrainos karių reabilitaciją.  

Su Ukrainos prezidento Volodimiro Zelenskio delegacija trečiadienį Vilniuje viešintis Ukrainos gynybos ministras taip pat apsilankė Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre.

Rytų Ukrainoje nuo 2014 metų, po Rusijos įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos, vyksta konfliktas tarp Kijevo pajėgų ir Rusijos remiamų separatistų, jo metu žuvo daugiau nei 13 tūkst. žmonių.

Lietuvos žvalgyba kaip pagrindinę grėsmę kibernetinio saugumo srityje ataskaitose įvardija Rusijos veikimą, susijusį su agresyviomis kibernetinėmis operacijomis tiek iš pačios Rusijos, tiek iš Europos, o ši veikla vis dar lenkia Vakarų valstybių atsaką.

Autorius: Ignas Jačauskas

Vilnius, lapkričio 27 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode