SSC

Seimo Švietimo komitetas siūlo biudžete numatyti 16,8 mln. eurų dėstytojų algų kėlimui

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto atstovė Lina Leparskienė pabrėžė, jog derybose su Vyriausybe akademinė bendruomenė prašė kitąmet kelti atlyginimus bent 20 procentų bei nustatyti įsipareigojimą, kad per porą metų pradedantieji mokslininkai uždirbtų 1,5 vidutinio mėnesinio atlyginimo.

„10 procentų tik išlaiko esamą situaciją augant BVP. Mokslininkai ir toliau lieka vieni mažiausiai gaunančių viešajame sektoriuje darbuotojų“, – pabrėžė L. Leparskienė.

„Taip, buvo pradinis noras 20 procentų, bet derybose pasiektas konsensusas – 10 procentų. Remiamės derybų rezultatais“, – patikino komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša.

Komitetas taip pat prašo Vyriausybės kitąmet skirti papildomus 10,3 mln. eurų mokytojų specialistų padėjėjų apmokėjimui, šiemet pakėlus jų atlyginimų koeficientus. Savivaldybių asociacija prašė apie 20 mln. eurų.

ŠMSM kancleris Tomas Daukantas pripažįsta, kad didesnis finansavimas leistų pritraukti kvalifikuotesnių padėjėjų.

„Bet kiek yra tekę bendrauti su savivaldybėmis, įvertinus šią dalį, įvertinus tai, kad yra savarankiška funkcija, savivaldybės tai mato kaip paspirtį“, – pabrėžė jis.

Autorius: Ignas Jačauskas

Vilnius, lapkričio 6 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode