SSC

Gibraltare bus rengiamas referendumas dėl abortų draudimo švelninimo

Šiuo metu už abortą Gibraltare, Ispanijos pietiniame pakraštyje įsikūrusioje nedidelėje teritorijoje, turinčioje apie 30 tūst. gyventojų, numatyta laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė, nors dabartiniais laikais ji nebuvo niekam paskirta.

Siūloma leisti abortus, kai kyla grėsmė nėščiosios psichinei ar fizinei sveikatai, pavyzdžiui, kai nėštumas yra išžaginimo ar incesto pasekmė, taip pat vaisiaus apsigimimo atvejais. Referendumas vyks kitų metų kovo 19-ąją.

Visais kitas atvejais abortas po 12 nėštumo savaitės būtų nelegalus. Taip pat gydytojai galėtų atsisakyti atlikti šią procedūrą, jei tai prieštarautų jų įsitikinimams.

Gibraltaro vyriausybė nurodė, kad nusprendė pakeisti atitinkamus teisės aktus po to, kai 2018-ųjų birželį JK Aukščiausiasis Teismas priėmė nutartį, jog abortus reglamentuojantys Šiaurės Airijos įstatymai, beveik identiški Gibraltare galiojantiesiems, prieštarauja Europos Žmogaus teisių konvencijai.

„Atsižvelgdama į emocingas ir prieštaringas nuomones dėl šio dalyko moralės, vyriausybė laikosi požiūrio, kad gali veikti tik pateikdama šį klausimą referendume“, – sakoma pranešime.

Pernai atlikta Gibraltaro transliuotojo GBC apklausa parodė, kad 77 proc. gyventojų pritartų abortų legalizavimui tam tikromis aplinkybėmis, pavyzdžiui, kai moteris pastoja po iššžaginimo, arba siekiant išgelbėti nėščiosios gyvybę.

Gibraltaras, liepos 12 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode