SSC

Danijoje policija surengė akciją prieš neblaivius ir apsvaigusius paspirtukininkus

Kopenhagos kelių eismo departamento vadovas Henningas Pedersenas (Heningas Pedersenas) nurodė, kad pastarosiomis dienomis iš viso buvo nubausti 26 žmonės už važinėjimą viršijus leistiną alkoholio kiekį kraujyje, o dar keturi asmenys buvo pagauti apsvaigę nuo narkotikų.

Pasak H. Pederseno, pareigūnai laukia kraujo tyrimų rezultatų, kad galėtų išrašyti baudų. Pirmąsyk taisykles pažeidusiems žmonėms teks susimokėti 2 tūkst. kronų (268 eurų) sumą, o už pakartotiną pažeidimą skiriama dviguba bauda.

Danijoje paspirtukų naudotojams galioja tokios pačios eismo taisyklės kaip ir automobilių ir kitų transporto priemonių vairuotojams, įskaitant leistiną alkoholio koncentraciją kraujyje.

H. Pedersenas pažymėjo, kad kai kuriems paspirtukų naudotojams taip pat buvo skirta bauda už riedėjimą šaligatviais bei pėsčiųjų perėjomis ir pabrėžė, kad jie turi laikytis tokių juostų kaip ir dviratininkai.

Per pastaruosius metus elektriniai paspirtukai užtvindė viso pasaulio miestus. Specialistai vadina šį reiškinį, kai gyventojai dalijasi nuomojamais paspirtukais neilgioms kelionėms po miestą, „mikromobilumo“ revoliucija.

Kopenhaga, liepos 10 d. (AP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode