Nerimaujama dėl pavojingai nusekusių Kuršių marių

Pernai dėl tokios situacijos žuvims Kuršių mariose buvo pradėję stigti oro ir jos ėmė gaišti. Vis dėlto meteorologai teigia, kad kol kas tokio pavojaus nėra, nes marių vanduo kol kas nėra įšilęs ir deguonies jame pakanka.

„Vėsiame ir dar nežydinčiame vandenyje deguonies kiekis yra pakankamas, kad išgyventų Kuršių marių žuvys ir kitos ekosistemos dalys. Pagrindinė marių nusekimo priežastis – sausra, tačiau artimiausiu metu prognozuojami vėsesni ir kiek drėgnesni orai, tad situacija turėtų pasikeisti“, – rašoma Hidrometeorologijos tarnybos pranešime.

Tarnybos Hidrologinių stebėjimų skyriaus vedėjas Juozas Šimkus teigia, kad labiausiai vandenis lygis mariose buvo nusekęs 1971 metais. Tais metais marios ties Ventės ragu buvo nusekusios 79 cm, dabar – 34 centimetrus. Ties Nida vandens lygis mariose buvo 62 cm žemesnis už normą, šiais metais – 30 centimetrų.

Pasak meteorologų, vandens nusekimą lėmė itin sausas balandžio mėnuo. 

Pirmosiomis gegužės dienomis į Lietuvą atslinkęs ciklonas atnešė šiek tiek kritulių, tačiau labai mažai – vos 1–5 mm, tai neturėjo įtakos vandens telkiniams.

Mėnesio pradžioje Baltijos vandens lygis pakilo 37 cm ir tai buvo nulemta nukritusio atmosferinio slėgio bei rytinių krypčių vėją pakeitusio vakarinių krypčių vėjo.

Artimiausiomis dienomis šalyje prognozuojamas trumpas lietus, sušils iki 9–15 laipsnių.

Vilnius, gegužės 6 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode