Karalaite
Poniai

Europa mums davė daug pasitikėjimo, pagarbos, gebėjimo augti – prezidentė

Ji pažymėjo, kad Lietuvos gyventojai, būdami Bendrijos dalimi, yra laisvi keliauti, mokytis, būti bet kurioje europinėje valstybėje, nes „tai mūsų bendra šeima ir bendra teisė“.

„Kiekvienas suprantame, kad, būdami tokioje organizacijoje, kuo ji stipresnė, tuo stipresni esame ir mes. Ši organizacija taip pat sudaro mums galimybę išvengti ir vidaus politinio populizmo, yra tam tikri rėmai, kad ne viską, kas yra mintyse, ir ne visada gero, galim daryt, ir tai yra mūsų garantas“, – kalbėjo prezidentė.

„Šis pasiekimas, kad tapome europiečiais, yra ir mūsų politinio, socialinio ir gynybinio saugumo garantas“, – reziumavo šalies vadovė.

Trečiadienį S. Daukanto aikštėje Vilniuje vyksta iškilmingas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 15-ųjų metinių minėjimas.

Vidurdienį aikštėje pakeltos Lietuvos ir ES vėliavos, susirinkusiuosius sveikino prezidentė D. Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Europos sąjunga – tai laisvės, taikos ir demokratijos suvienyti žmonės. Prieš trisdešimt metų dar tik atsikuriančiai Lietuvai stipri partnerystė su Europos valstybėmis buvo ryškus tikslas. Taip buvo, nes Europos vienijimasis ir mūsų nepriklausomybės atsikūrimas buvo įkvėpti bendražmogiškų ir krikščioniškų vertybių“, – šventėje sakė V. Pranckietis.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pažymėjo, kad Lietuvos gyventojai Europos Sąjungoje išsiskiria teigiamu Bendrijos vertinimu.

„Mes esame išsiskiriantys, kad esame euroentuziastai, mes Europos Sąjungoje vieni labiausiai tikime šia institucija. Bet jei šį tikėjimo indą užpildytume žinojimu, dar dviguba energija atsirastų, dar daugiau įrankių, būdų, kurie pagerintų mūsų su jumis gyvenimą ir apgintų tas laisves ir vertybes“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Pasibaigus oficialiai ceremonijai, aikštėje prie Prezidentūros surengtas šventinis koncertas.

Lietuva ES nare tapo 2004 metais. Bendrijai priklauso 28 valstybės.

Lietuva ne vienus metus pirmauja pagal pasitikinčių Europos Sąjunga piliečių skaičių. Beveik du trečdaliai apklaustųjų teigia pasitikintys ES. 

Vilnius, gegužės 1 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Powered by BaltiCode