Futbolo sukakčiai – naujas stadionas

 Renginį organizuoti senamiestyje buvo atsisakyta dėl ten tebevykstančios Respublikos ir Vasario 16-osios gatvių rekonstrukcijos, tačiau senamiestis neliks pamirštas. Mažeikių muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris informavo, kad savaitę prieš miesto šventę ir savaitę po senamiestyje, pagrindinėje – Laisvės – gatvėje, esančių įmonių ir organizacijų vitrinose ar languose bus galima pamatyti senąjį Mažeikių kraštą ir Laisvės gatvę fotografijose: „Galėsime prisiminti, kaip atrodė Mažeikiai prieš ne vieną dešimtmetį. Gal kas atpažins kokį pastatą arba sužinos, kas toje vietoje buvo anksčiau.“

Galės reklamuotis įmonės

Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro meno padalinio vadovas ir šventės režisierius Paulius Mylė džiaugėsi, kad, kuo toliau, tuo daugiau bendruomenių pačios rodo iniciatyvą. „Šioje šventėje taip pat norėjome, kad kuo daugiau žmonių įsijungtų į renginio organizavimo procesą, todėl bendruomenes, organizacijas ir įmones kvietėme aktyviai dalyvauti ir įgyvendinti galimybę parodyti šventės svečiams savo veiklas, gaminamą produkciją bei tokiu būdu save pristatyti“, – sakė P. Mylė.

Šventės režisierius užsiminė, kad bus pastatytos dvi scenos – mažoji ir didžioji. Prie mažosios scenos bus retro miestas, prie didžiosios – šiuolaikinis miestas.

Renave – nauja ekspozicija

Organizatoriai informavo, kad renginiai prasidės nuo birželio 5 d. 14.00 val. Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos aktų salėje (Laisvės g. 10) vyks iškilminga Krašto kultūros premijos įteikimo ceremonija. Premija bus įteikta nusipelniusiam krašto kultūros puoselėtojui, Merkelio Račkausko gimnazijos mokytojui Algirdui Vilkui. Tą pačią dieną 17.00 val. Renavo dvaro rūmuose vyks unikalios parodos-ekspozicijos pristatymas. Kaip teigė Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Ruputė, penkiose menėse bus pristatytos unikalios XIX a. dvarų kultūros naujosios ekspozicijos iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių: „Turėtų būti labai didinga ir gražu.“

Atvyks svečių iš užsienio

Birželio 6 d. 12.00 val. šventė prasidės naujo futbolo stadiono atidarymo iškilmėmis, Mažeikių futbolo 90-mečio paminėjimu, kur bus pagerbti šios sporto šakos veteranai, vyks ketverios futbolo varžybos. Taip pat įvairiose atrakcijose galės dalyvauti ir susirinkę žiūrovai – kamuolio žongliravimo, varymosi bei estafečių rungtyse.

15.00 val. miesto gatvėmis arkliais važinėsis šventės kviesliai.

16.00 val. mažojoje scenoje vyks pirmojo lietuviško vakaro Mažeikiuose paminėjimas. Juozo Vaičkaus „Skrajojamojo“ teatro vadovė Airida Lementauskienė informavo, kad šiemet minimos 130-osios J. Vaičkaus gimimo metinės, tad mėgėjų teatrai iš Agluonėnų, Nevarėnų, Naujosios Akmenės, Mažeikių suvaidins spektaklį „Amerika pirtyje“, o intarpus tarp veiksmų užpildys folkloro ansambliai „Rėmoliokaa“, „Alksna“ ir „Alksniokaa“.

18.00 val. didžiojoje scenoje prasidės koncertas „Miestas upės vingyje“. Dalyvaus dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ ir Lietuvos kariuomenės orkestras su programa „Mes ją kaip saulę nešėm ant spindinčių kardų“, koncertuos dainininkės Asta Pilypaitė, Gintarė ir Agnė, grupė „G&G sindikatas“.
Taip pat pasirodys Latvijos Respublikos jaunimo šokių kolektyvas iš Saldaus r. Jaunaucės, Mažeikių rajono Rusų kultūros centro ansamblis, Mažeikių rajono šokių kolektyvai: „Kauškutis“, „Niuansas“, „Džesi“, „Allegro“, „Daisy“, „Mūza“, „Trepsius“, „Saulė“, „Šokio magija“, „Impro“, „Ixit“, „Tornero“, „Vėjūnė“, „Linksmasis kaubojus“, pučiamųjų instrumentų orkestrai „Mažeikių dūdoriai“, Sedos „Griaustinis“.

23.00 val. miesto padangę nušvies šventiniai fejerverkai.

„Koks bus renginys, priklausys nuo mūsų pačių, kaip mes jį pasitiksime – pakilios nuotaikos ar nusiteikę kritikuoti, džiaugdamiesi, kad mes turime tokias šventes, ar liūdėdami, kad ir vėl niekas nevyksta, bet manau, jog mūsų kultūros darbuotojai padarys viską, kad visiems būtų gera“, – kalbėjo S. Bernotienė.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode