Sedos gimnazija turi naują vadovą

Būrys sveikintojų

      Renginio vedėja, Sedos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Dalia Sakalauskienė, akcentavo, kad šiandien gimnazijoje neeilinis įvykis: juk ne kasmet renkame naują direktorių. Pasveikinti naująją vadovę pranešėja pirmiausia pakvietė Švietimo skyriaus vedėją A. Stonkų ir vyr. specialistę Jeleną Sutkienę bei Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Saulių Šiurį. A. Stonkus A. Kazlauskienei įteikė įsakymą, S. Šiurys – raudonų rožių puokštę, o J. Sutkienė pasveikino nuoširdžiu ir šiltu apkabinimu. Sedos gimnazijos bendruomenės vardu direktorę sveikino jos pavaduotoja DaivaBružienė su didžiule gėlių puokšte, etikos mokytoja Edita Kleinauskienė, perskaičiusi gražiai įrėmintą sveikinimą, parašytą Vytauto Mačernio žodžiais, o lietuvių kalbos mokytoja Rasa Čičirkaitė įteikė simbolinį raktą. Gimnazijos mokinių tarybos vardu vadovę sveikino gimnazistas EgidijusVainutis, tėvų komiteto vardu – Lina Anickienė, Virginija Pocevičienė ir Giedrė Vanagienė. Nuo Sedos bendruomenės gėles įteikė pirmininkė Vita Domarkienė ir bendruomemenės atstovė Rima Danilevičienė.

      Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Sedos skyriaus vedėja Lina Rupšienė ir fleitos mokytoja Inga Dvaržeckienė A. Kazlauskienę pasveikino ne tik gražiais žodžiais ir gėlėmis, bet ir muzikine melodija. Tokius pat sveikinimus įteikė ir folkloro ansamblio „Rėmoliokaa“ instrumentinė grupė, padovanodama originalią gėliųpuokštę su visa vazele, bei Sedos gimnazijos dainų studija „Vizija“ (vadovė Inga Dvaržeckienė). Muzikinį sveikinimą dovanojo gimnazistai Edvinas (gitara) ir Domantas (akordeonas).

      Sveikatos biuro vardu nuoširdžius linkėjimus išsakė gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Zita Žiaugienė. Sedos Medeinos skautų draugovės vadovė Virginija Katkuvienė su grupe jaunųjų skautų naujajai direktorei įteikė kalendorių su Žemaitijos skautų organizacijos skautų draugovėmis ir skautiškai ją apkabino, o Sedos parapijos klebonas kun. Modestas Ramanauskas kartu su rožių puokšte dovanojo ir Naująjį Testamentą bei palinkėjo meilės.

Linkėjo ramiai eiti į priekį

      Buvusios Sedos gimnazijos direktorės G. Gricienės teigimu, žinią, jog naująja direktore tampa jos buvusi pavaduotoja, ji priėmusi ramiai ir normaliai. „Jau ir direktoriaus pavaduotojas yra vadovas, o eidama direktorės pareigas, ji tiesiog praplečia kompetencijų ratą, prisiima didesnę atsakomybę. Žinoma, tai nėra lengvas sprendimas, bet, jeigu žmogus pasitiki savo jėgomis ir tiki kolegų komanda, viskas bus gerai“, – įsitikinusi G. Gricienė. Kad gimnazijos vadove tapo žmogus iš savosios aplinkos,visiems ramiau. „Iš pažįstamo žmogaus žinai, ko tikėtis, o naujoves ir permainas, kurios neišvengiamai vyks, diktuos pats gyvenimas. Naujajai direktorei linkėčiau ramiai eiti į priekį, nebijoti naujų iššūkių, o direktorės pareigas priimti ne tik kaip postą, bet ir kaip atsakingą darbą“, – sakė G. Gricienė.

      Renginio pabaigoje vedėja, perfrazuodama Vytautą Mačernį, linkėjo kryptingai darbuotis „per penkias įtempimo dienas“, ieškoti ir rasti, „neturėti gilių abejonių“ ir kad virš mūsų gimnazijos „šviestų aukštas ramybės dangus“.

Naujosios direktorės gyvenimo faktai

Gimė A. Januškevičiūtė-Kazlauskienė ir vaikystę praleido gražiame vienkiemyje Kalnijų kaime. „Brolių ir seserų neturėjau, bet užaugino mane nuostabūs tėvai. Mama yra nuoširdi patarėja, pagalbininkė ir nuostabi draugė. Iš tėčio paveldėjau kruopštumą ir muzikalumą. Sedoje gyventi pradėjome man bebaigiant ketvirtą klasę. Mokiausi ir baigiau Sedos vidurinę mokyklą. Studijavau Šiaulių pedagoginiame institute ir įgijau pradinių klasių mokytojos specialybę. Pritrūkus mokykloje vokiečių kalbos specialistų, stojau į Lietuvos pedagogų kvalifikacijos institutą ir Perkvalifikavimo studijų skyriuje baigiau vokiečių kalbą“, – pasakojo A. Kazlauskienė.

Baigusi ŠPI jaunoji pedagogė pradėjo dirbti pradinių klasių mokytoja Mažeikių „Ventos“ vidurinėje mokykloje, vėliau „Ateities“ pradinėje mokykloje, o nuo 1992 metų dirba Sedoje rusų kalbos mokytoja. G. Gricienei pradėjus dirbti direktoriaus pavaduotoja, užėmė jos vietą ir dirbo pradinių klasių mokytoja. 1999 m. baigusi vokiečių kalbą, mokė vaikus vokiečių kalbos. Direktorės pavaduotoja ugdymui dirbo 6 metus.

Pasak A. Kazlauskienės, meilę vaikams ji jautusi visada, todėl dar mokyklos suole turėjo kitą svajonę – tapti choreografe ir mokyti vaikus šokio meno. „Bet, deja, tapau pradinių klasių mokytoja, o pasirinkimui įtakos turėjo mamos patarimas, nes ji Sedos mokykloje 42 metus atidavė pradinių klasių mokiniams. Vis tiek dirbu su vaikais ir gyvenimo be jų nelabai įsivaizduoju, nes jie kiekvieną dieną įneša naujų įspūdžių, gražių akimirkų, su jais neįmanoma pasenti. Jei laikrodžio rodyklę būtų lemta atsukti atgal, aš nieko nekeisčiau, bet savo vaikams nepatarčiau tapti pedagogais, nes tai sunki profesija, jei atiduodi visą save mokiniams. Jei tik eini į darbą, tai čia turbūt ne tau“, – atvirai kalbėjo pašnekovė.

Tais pačiais metais, kai tik pradėjo dirbti Sedoje, A. Januškevičiūtė ištekėjo už žmogaus, su kuriuo mokėsi vienoje klasėje, gyveno viename kaime ir kurį labai gerai pažinojo. Direktorės ir jos vyro Vyganto šeimoje auga du vaikai: dukra Grėtė studijuoja, sūnus Nojus mokosi Sedos gimnazijoje. „Kai su nerimu išgyvenau šiuos metus, prieš pradėdama dirbti direktore, jie buvo stipriausias mano ramstis ir palaikymo komanda“, – sakė A. Kazlauskienė. Laisvalaikiu dabartinė Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos direktorė mėgsta skaityti, keliauti, patyliukais krapštytis sode ir darže, prižiūrėti gėles arba tiesiog nieko neveikti.

Paklausta, kuo skiriasi dabartinis jaunimas nuo jos jaunystės dienų jaunimo, A. Kazlauskienė atsakė, kad jos jaunystės dienų moksleiviai taip pat daug išdykavo ir krėtė išdaigas, erzino mokytojus ir nenorėjo mokytis kaip ir dabartiniai mokiniai. „Skiriamės tik tuo, kad mes bijojome ir gerbėme mokytojus, o šių dienų jaunimas pamiršo, kas yra pagarba tėvams, mokytojui, suaugusiam žmogui ir draugui“, – kalbėjo A. Kazlauskienė. Pasak jos, mokytojai stengiasi ir dirba vaikams, todėl efektyviai dirbantys mokytojai turėtų būti skatinami. Dabar yra išmaniosios lentos, planšetiniai kompiuteriai. Visa tai gerai, bet tai tik antraeiliai dalykai. Jeigu mokytojas bus savo dalyko profesionalas, apie jį visada būriuosis mokiniai ir nebus nei blogų mokinių, nei blogų mokytojų. Šiemetiniams abiturientams norėčiau palinkėti būti gerais žmonėmis, nes joks universitetas to neišmokys“, – baigdama pokalbį sakė dabartinė Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos direktorė A. Kazlauskienė.

Valerija KVEDARAITĖ

Nuotraukų autorius Benediktas SPIRGYS

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode