Įteisinta gydytojų savanorystė teikiant paliatyviąją pagalbą

Paliatyviąją pagalbą galės teikti gydytojai savanoriai.  Seimas baigdamas pavasario sesiją priėmė atitinkamas įstatymo pataisas.

Medicinos praktikos įstatymo pakeitimai įteisina gydytojų savanoriškos ir neatlyginamos medicinos praktikos galimybę teikiant kompleksinę paliatyviąją pagalbą. Pakeitimai įsigalios nuo rugsėjo.

Paliatyviąja pagalba būtų laikoma pavojinga gyvybei, nepagydoma, progresuojančia liga sergančio paciento ir jo artimųjų gyvenimo kokybės gerinimo priemonės, lengvinančios kančias, padedančios spręsti kitas fizines, psichosocialines ir dvasines problemas.

Priimtais pakeitimais taip pat reglamentuotos gydytojo vertimosi medicinos praktika savanoriškos veiklos pagrindais sąlygos.

Nustatyta, kad gydytojas, išskyrus gydytoją rezidentą, turi teisę verstis medicinos praktika savanoriškos veiklos pagrindais, teikiančioje stacionarines, ambulatorines ar dienos stacionaro paliatyviosios pagalbos paslaugas, ir tik sudaręs su ja savanoriškos veiklos sutartį.

Autorė Milena Andrukaitytė

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode