Savivaldybė ir verslas: nuo COVID-19 aktualijų iki galimybių pritraukti investicijas

Lapkričio 18 d., trečiadienį, Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) vadovai nuotolinei diskusijai sukvietė rajono didžiausių verslo asocijuotų struktūrų – Mažeikių verslininkų asociacijos ir BNI „Venta“ – aktyvą.

Aptarta šiandienė situacija rajone dėl COVID-19, kalbėta apie galimą vietos savivaldos pagalbą verslui, patiriančiam sunkumus dėl koronaviruso. Verslo atstovams pateikta informacija apie du rengiamus planus ir galimybes į regioną pritraukti investicijų.

Diskusijoje dalyvavo Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, mero patarėjas Virgilijus Radvilas, Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Romualdas Sakalauskas, MVA prezidentas Deivydas Vyniautas, vykdančioji direktorė Sandra Jarockytė-Aleksejevienė, tarybos nariai, BNI „Venta“ prezidentė Eglė Seiliūtė-Žukauskienė, jos pavaduotojai.

Išskirti penki prioritetai

Pristatytos Vyriausybės patvirtinto Ateities ekonomikos DNR plano ir Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonių (RRF) teikiamos galimybės regionų verslui ir savivaldai, akcentuoti esminiai DNR plano ir RRF priemonių momentai.

Ilgalaikio poveikio investicijoms iš viso numatoma skirti 6,3 mlrd. eurų. DNR planas bus įgyvendinamas nuo 2020 m. liepos 1 d. iki 2021 m. gruodžio 31 d. Išskirti 5 prioritetai, į kuriuos siūloma koncentruotis – žmogiškasis kapitalas, skaitmeninė ekonomika ir verslas, inovacijos ir moksliniai tyrimai, ekonominė infrastruktūra bei klimato kaita ir energetika.

Šiandienis iššūkis – idėjos ir planavimas

Pagal ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę Lietuvai numatyta 2,6 mlrd. eurų dotacijų. Šiuo metu prasideda diskusijos su Europos Komisija (EK) dėl RRF plano rengimo. Šia priemone bus siekiama atitaisyti koronaviruso pandemijos padarytą ekonominę ir socialinę žalą, paskatinti Europos ekonomikos atsigavimą ir išsaugoti bei kurti darbo vietas, taip pat prisitaikyti prie žaliosios ir skaitmeninės pertvarkos.

Iššūkis savivaldai ir verslui – jau šiandien ieškoti gerų idėjų ir jas siūlyti, pasitelkti konsultantus ir jau dabar tinkamai pasiruošti naujų projektų rengimui.

Ateities Ekonomikos DNR planas: https://finmin.lrv.lt/uploads/finmin/documents/files/DNR%20planas.pdf

MS-34

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode