Karščiavimo klinikoje – pirmieji pacientai, išsamesni tyrimai

Balandžio 6-ąją Mažeikiuose duris atvėrusi Karščiavimo klinika baigė antrąją darbo dieną. Priimti pirmieji keturi šeimos gydytojų nukreipti pacientai. Klinikoje viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems gyventojams atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19). Pirmasis žingsnis patekti į Kliniką – skambutis šeimos gydytojui.

 Atskirame ligoninės priestate Karščiavimo klinika įrengta per mažiau nei dvi savaites. Darbo laikas – nuo 8.00 val. iki 17.00 val. (darbo dienomis). Dviem pamainomis dirba šeimos gydytojai Evaldas Ceberka, Darius Macevičius, slaugytojų, jų padėjėjų komandos, radiologijos technologė Lina Pranauskienė. Klinikos vadovė – gydytoja pediatrė Irena Vaicekavičienė.

SVARBU! Į karščiavimo kliniką siunčiami 18–60 metų pacientai, kuriems staigiai prasidėjo karščiavimas (temperatūra iki karščiavimą mažinančių vaistų vartojimo yra 37,8 ⁰C ir daugiau), kartu jie pajuto bent vieną iš šių simptomų: šaltkrėtį, kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą.

Pirmasis žingsnis patekti į karščiavimo kliniką – skambutis šeimos gydytojui. Tik jis, įvertinęs paciento sveikatos būklę, nuspręs ir elektroniniu būdu išrašys siuntimą bei užregistruos į karščiavimo kliniką.

Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisieks su pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškins, ar jis gali atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.

Atvykus į karščiavimo kliniką nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu, kurį reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys. Į karščiavimo kliniką galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę.

 Karščiavimo klinikose bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, jei reikia – paskiriamas gydymas.

 Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.

 Negalinčiaisiais atvykti į kliniką savo automobiliu pasirūpins Savivaldybė – jie bus atvežti ir parvežti. Dėl šios paslaugos skambinti tel.: 8 618 51 671 arba 8 612 97 076. 

Ryšių su visuomene skyrius

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode