Spręsta, kaip sureguliuoti šviesoforus

 

Antradienį Mažeikių rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl galimybės optimizuoti Laisvės gatvėje veikiančių šviesoforų valdymą, įvertintos įvairios situacijos, ne tik transporto eismo palengvinimas, bet, svarbiausia, pėsčiųjų saugumas. Tartasi dėl dalinio šviesoforų veikimo apribojimo ar budinčio šviesoforų veikimo įjungimo.

Pasitarimo iniciatoriai, Savivaldybės institucijų vadovai, kalbėjo, jog gaunama daug nusiskundimų, kad vakarais, kai senamiestyje kone nebelieka transporto eismo, Laisvės gatvėje vis įsijungia draudžiamasis šviesoforo signalas ir taip stabdomas eismas. „Dabar, kai jau praėjo penkeri metai nuo Laisvės gatvės rekonstrukcijos projekto įgyvendinimo pabaigos, galima kalbėti apie šviesoforų pertvarką ir taip sudaryti kur kas geresnes sąlygas miestiečiams ir miesto svečiams“, – kalbėjo Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė.

Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa informavo, kad mieste šiuo metu yra 26 šviesoforų postai. Laisvės gatvės projekte buvo numatyta „žalioji banga“ – tai indukcinėmis kilpomis reguliuojami šviesoforai. Indukcinė kilpa įrengta po asfalto danga ir ant jos, prie sankryžos „stop“ juostos, užvažiavus metalinei transporto priemonei ji turėtų suveikti. Jei automobilis sustoja per toli ar ją pervažiuoja – šviesoforas nesuveikia. Taip pat gaunama nusiskundimų, kad ši sistema nereaguoja į motorolerius, o jų mūsų rajono keliuose gausu.

Apsvarsčius visas galimybes su transporto įmonių, policijos atstovais ir įvertinus pėsčiųjų saugumą nuspręsta, kad šviesoforus prižiūrinti įmonė privalo patikrinti visus šviesoforus Laisvės gatvėje ir sutvarkyti, kad jie veiktų minėtu režimu.

Savivaldybės informacija

Birutės Šneideraitienės nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode