TVF ekspertai ragina Lietuvą tobulinti švietimo sistemą

Lietuvos ekonomika yra stabili, šalis geriau nei anksčiau yra pasiruošusi iššūkiams, tačiau būtina tobulinti švietimo sistemą, kad ji atitiktų demografinius pokyčius, teigia misiją Lietuvoje baigę Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertai. 

„Manome, kad ilgalaikiai iššūkiai Lietuvai tebėra dideli, ypač turint omenyje demografinę dinamiką, socialinę atskirtį ir skurdą. Todėl pabrėžiame būtinybę didinti produktyvumą (...) Tikime, kad švietimo ir sveikatos reformos kol kas nebuvo sėkmingos esminiais aspektais“,  – antradienį spaudos konferencijoje Vilniuje sakė TVF misijos vadovas Lietuvai Borja Gracia (Borcha Grasija).

„Reikia suteikti vienodas sąlygas ir švietimo kokybę, užuot išlaikant neefektyvius tinklus, kurie neatspindi demografinių pokyčių Lietuvos visuomenėje“, – pridūrė jis.  

Jo teigimu, Lietuvos ekonomikos būklė vertinama teigiamai. 

„Mūsų preliminariu vertinimu, Lietuvos ekonomika išlieka stipri ir tai stebėtina, turint omenyje išorinę aplinką, kuri tampa vis netikresnė (...) Manome, kad išmintinga fiskalinė pastarųjų metų politika, proaktyvi makroprudencinė (politika – BNS), lanksti darbo rinka buvo esminiai veiksniai užtikrinti makroekonominį stabilumą ir liks tokie ateityje, tad reikia juos išlaikyti“, – sakė B. Gracia. 

TVF Europos departamento misija darbą Lietuvoje pradėjo birželio 12 dieną. Fondo ekspertai vertino ekonominį ir finansinį Lietuvos atsparumą. 

TVF ekspertai kiekvienais metais lankosi Lietuvoje, vertina jos ekonominę padėtį ir vystymosi tendencijas pagal TVF steigimo sutarties IV straipsnį. Šis straipsnis įpareigoja TVF šalis nares siekti vykdyti tokią ekonominę ir finansų politiką, kuri užtikrintų šalies ir globalų finansinį ir ekonominį stabilumą.

Lietuva TVF nare yra nuo 1992 metų. Organizacijai priklauso 189 šalys. 

Vilnius, birželio 25 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode