Vilniuje – mitingas ir eitynės dėl pensijų

 

Ketvirtadienį Vilniuje rengiamas mitingas ir eitynės už pensijų didinimą, jo rengėjai taip pat ragins valdžią atsisakyti įmokų iš „Sodros“ į privačius pensijų fondus.

Mitingas vyks S. Daukanto aikštėje prie Prezidentūros, jo dalyviai taip pat žygiuos iki Vyriausybės, čia numatoma valdžios atstovams įteikti protesto akcijos reikalavimus. 

Mitingą ir eitynes organizuojančios Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Vilniaus miesto bendrijos atstovas Vilius Simutis BNS sakė, kad valdžiai bus priminti pažadai toliau kelti pensijas. Nuo šių metų sausio pensijos jau buvo padidintos dėl indeksavimo, šiemet jos taip pat didėja dėl perskaičiavimo į taškus pagal naują tvarką. Planuojama, kad šiemet vidutinė metinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, sieks apie 332 eurų – tai 30 eurų daugiau nei 2017 metų pabaigoje.

„Norime, kad Vyriausybė kaip pažadėjusi padidintų pensijas 40 eurų, šis pažadas iki šiol yra neįvykdytas. Antras dalykas, kurio mes griežtai reikalaujame – valstybė neturėtų subsidijuoti antros pakopos pensijų fondų iš „Sodros“, – teigė V. Simutis.

Renginio organizatoriai teigia esantys „už santarvę su dirbančiaisiais, už sąžiningą darbo užmokestį ir teisingas socialines išmokas“ ir reikalaujantys neatidėlioti mokesčių ir pensijų sistemų pertvarkos.

„Neleiskime supriešinti Lietuvos jaunimo su vyresniąja karta!“, – sakoma kvietime į mitingą.

Savivaldybė yra išdavusi leidimą į mitingą ir eitynes susirinkti 400 žmonių.

Vilnius, balandžio 12 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode