SSC

Lietuviai pagal suvalgomus daržoves ir vaisius atsilieka nuo ES vidurkio

 

Kasdien daržovių ir vaisių valgo beveik 59 proc. Lietuvos gyventojų, vyresnių nei 14 metų, tačiau Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendaciją kasdien suvalgyti bent penkis vaisius ir daržoves (arba 400 gramų neskaičiuojant bulvių ir kitų krakmolingų augalų) įgyvendina tik maždaug kas septintas lietuvis.

Pagal kasdien daržoves ir vaisius valgančių gyventojų dalį mūsų šalis atsilieka nuo Europos Sąjungos (ES) vidurkio: Lietuvoje kasdien savo raciono vaisiais ir daržovėmis nepraturtina apie 41 proc., tuo metu vidutiniškai ES - per 34 proc. gyventojų, šią savaitę paskelbė ES statistikos agentūra Eurostatas.

2014 metais vykdytos apklausos duomenimis, PSO rekomenduojamą vaisių ir daržovių kiekį per dieną suvartoja 14,1 proc. Lietuvos gyventojų - tiek pat, kiek vidutiniškai ES.

Kasdien daržovių ir vaisių valgančių gyventojų daugiausiai yra Belgijoje, Portugalijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Tuo metu prasčiausi rodikliai - Rumunijoje ir Bulgarijoje, kur to nedaro daugiau kaip pusė gyventojų.

Vilnius, spalio 16 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode