Iš viso devyni žmonės žuvo per sraigtasparnio katastrofą, nusinešusią JAV Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždės Kobe Bryanto (Kobės Brajento) ir jo 13-metės dukters gyvybes, sekmadienį patvirtino Los Andželo pareigūnai.

Los Andželo apygardos šerifas Alexas Villanueva (Aleksas Viljanueva) nurodė, kad per avariją žuvo aštuoni keleiviai ir orlaivio pilotas.

„Išlikusių gyvų nebuvo... Orlaivyje buvo devyni žmonės – pilotas ir dar aštuoni asmenys“, – sakė A. Villanueva.

Sraigtasparnis sudužo Los Andželo priemiestyje Kalabasase. Kaip nurodė tarnybos, ugniagesiai pranešimą apie orlaivio sudužimą, sukėlusį krūmynų gaisrą ant kalvos šlaito, gavo maždaug 9 val. 47 min. vietos (19 val. 47 min. Lietuvos) laiku.

Los Andželo apygardos priešgaisrinės tarnybos vadovas Darylas Osby (Darilas Osbis) sakė, kad ugniagesiams teko pėsčiomis kopti į nelaimės vietą ir neštis medicinos bei gaisrų gesinimo įrangą, kad liepsnos būtų numalšintos.

Los Anželo meras Ericas Garcetti (Erikas Garsetis) patvirtino, kad tarp aukų yra K. Bryanto duktė Gianna (Džana).

Miestas „gedi kartu su Bryantų šeima dėl Giannos netekties. Ji žuvo kartu su tėvu ir draugais per šiandienos tragediją“, per „Twitter“ parašė E. Garcetti.

Gianna buvo viena iš keturių K. Bryanto ir jo žmonos Vanessos (Vanesos) vaikų.

Karjerą baigęs 41-erių krepšininkas ir Gianna žuvo skrisdami į rungtynes, kuriose turėjo žaisti mergaitė, sakoma JAV žiniasklaidos pranešimuose.

Vietos žiniasklaida nurodė, kad taip pat žuvo dar viena žaidėja ir kažkuris iš tėvų.

Orindž Kousto koledžas patvirtino, kad sraigtasparnyje taip pat buvo jo beisbolo treneris - 56 metų Johnas Altobelli (Džonas Altobelis).

Televizija CNN pranešė, kad orlaiviu skrido J. Altobelli žmona Keri ir viena iš jų dviejų dukterų – Alyssa (Alisa).

A. Villaneuva žurnalistams sakė, kad pareigūnai aukų tapatybę oficialiai paskelbs tik informavę artimuosius ir gavę koronerio biuro patvirtinimą.

Nacionalinė transporto saugumo valdyba (NTSB) nurodė siunčianti 18 ekspertų grupę į Kaliforniją padėti tirti šią avariją.

„Mūsų komanda tikrins piloto ir visų orlaivyje buvusių žmonių istoriją“, – sakė NTSB narė Jennifer Homendy (Dženifer Homendi).

„Tikrinsime sraigtasparnio techninės priežiūros duomenis. Tikrinsime sraigtasparnio savininkų ir operatorių duomenis bei kai kuriuos kitus dalykus“, – pridūrė ji.

Pareigūnė pridūrė, kad sudužęs sraigtasparnis yra „Sikorsky S-76B“ ir kad jame buvo įtaisytas savirašis, kurį tyrėjai sieks surasti.

Kaip nurodo skrydžių stebėjimo tinklalapis flightradar24.com, sraigtasparnis iš Johno Wayne'o (Džono Veino) oro uosto Santa Anoje pakilo 9 val. 6 min. (19 val. 6 min. Lietuvos laiku).

Jis skrido į šiaurės rytus – kaip pranešama, į sporto akademiją „Mamba“ Niuberi Parke, esančiame maždaug už 137 kilometrų. Ten turėjo vykti krepšinio rungtynės, kuriose turėjo žaisti Gianna.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Los Andželas, sausio 27 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode