Ketvirtadienį mirė „Tony“ apdovanojimą pelnęs kompozitorius Jerry Hermanas (Džeris Hermanas), sukūręs linksmą, lengvą muziką ir dainų tekstus tokiems klasikiniams miuziklams kaip „Mame“, „Sveika, Dole!“ (Hello, Dolly!) ir „Narvelis paukščiams“ (La Cage aux Folles); jam buvo 88 metai.

Kompozitoriaus mirties faktą naujienų agentūrai AP patvirtino jo krikšto dukra Jane Dorian (Džein Dorian).

Jis mirė nuo plaučių ligos komplikacijų Majamyje, kur gyveno su savo partneriu, nekilnojamojo turto agentu Terry Marleriu (Teriu Marleriu).

Dešimties Brodvėjaus šou kūrėjas ir dar kelių kūrinių bendraautoris J. Hermanas laimėjo du apdovanojimus „Tony“ už geriausią miuziklą: už „Sveika, Dole!“ 1964-aisiais ir „Narvelį paukščiams“ 1983 metais. Jis taip pat pelnė du „Grammy“ apdovanojimus – už „Mame“ aktorių balsų įrašą ir metų daina pripažintą „Hello, Dolly!“ – ir buvo Kennedy (Kenedžio) centro premijos laureatas.

J. Hermanas rašė laikydamasis kompozitorių Richardo Rodgerso (Ričardo Rodžerso) ir Oscaro Hammersteino (Oskaro Hamersteino) tradicijos. Jis buvo optimistiškai nusiteikęs muzikos kūrėjas tuo metu, kai kiti jo profesijos atstovai tyrinėjo tamsesnę medžiagą ir jausmus.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Užsienio naujienų skyrius

Majamis, Florida, gruodžio 27 d. (AP-BNS).

Wikipedija nuotrauka

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode