SSC

 

JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracijos politika, kai į šalį iš Meksikos patenkantys migrantai pasienyje atskiriami nuo savo vaikų, rodo, kad Jungtinių Valstijų ir Europos „civilizacijos modeliai“ skiriasi, antradienį pareiškė Prancūzijos vyriausybės atstovas spaudai.   

„Nenoriu, kad tai, kas vyksta Jungtinėse Valstijose, vyktų ir Europoje; mūsų civilizacijos modeliai skiriasi, akivaizdu, kad skiriasi tam tikros mūsų vertybės“, – sakė Benjaminas Griveaux (Benžamenas Grivo) televizijai „France 2“. 

D. Trumpas jaučia vis didesnį spaudimą dėl savo „nulinės tolerancijos“ sienų saugumo politikos, pagal kurią išskiriamos nelegaliai iš Meksikos į JAV atvykstančios šeimos. Didžiulį pasipiktinimą sukėlė reportažai, kuriuose buvo matyti metalinio tinklo pertvaromis atitvertose patalpose laikomi vaikai, taip pat garso įrašas, kuriame girdimi atskiriamų vaikų verksmas ir gailūs šauksmai "Tėveli!"

„Šie vaizdai, suprantama, sukrečia, o mūsų pareiga, suprantama, yra ginti europinį idealą, taikos, laisvės idealą“, – kalbėjo vyriausybės atstovas.  

D. Trumpas taip pat supykdė Europos lyderius, kai pareiškė, kad Senasis žemynas „padarė didžiulę klaidą“, įsileidęs šimtus tūkstančių nuo karo ir skurdo tėvynėje bėgusių žmonių. Prezidentas sakė neleisiantis Amerikai virsti „migrantų stovykla“.  

„Nenorime, kad tai kas vyksta su migracija Europoje, vyktų ir pas mus“, – pirmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Trumpas.  

B. Griveaux Paryžiaus reakciją į šią D. Trumpo žinutę paskelbė prieš Berlyne numatytą Prancūzijos vadovo Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel susitikimą, kuriame bus tariamasi dėl bendrų Europos Sąjungos veiksmų sprendžiant migrantų antplūdžio problemą.  

Vokietijos kanclerės vyriausybę purto nesutarimai dėl jos svetingos migracijos politikos, prisidėjusios prie kraštutinių dešiniųjų ir populistinių politinių jėgų iškilimo kai kuriose Europos valstybėse.   

„Manau, kad pagrindinė mano kartos pareiga... ginti Europos solidarumą nuo populizmo, visų jo formų, kraštutinių kairiųjų ir kraštutinių dešiniųjų“, – sakė B. Griveaux.  

„Jei visi pasislėps už savo valstybės sienų, mums nepavyks“, – pabrėžė Prancūzijos vyriausybės atstovas.

Paryžius, birželio 19 d. (AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Powered by BaltiCode