Marijampolėje kalintys nuteistieji pardavinėjo neegzistuojančius automobilius

Marijampolės pataisos namuose bausmę atliekantys du jaunuoliai subūrė grupę sukčiavimams vykdyti – pardavinėjo neegzistuojančius automobilius. Į nusikaltimus buvo įtraukti ir laisvėje esantys asmenys.

Nustatyta 11 įtariamųjų sukčiavimu. 4 iš jų nuo ikiteisminio tyrimo pasislėpė, todėl jų atžvilgiu tyrimas išskirtas į atskirą, pranešė Marijampolės apskrities policija.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, jog nuo 2013 metų rudens iki 2014 metų vasario Marijampolės pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atliekantis kaunietis L.V. (g. 1990 m.) ir Pakruojo rajono gyventojas V.S. (g. 1980 m.) subūrė organizuotą grupę sukčiavimams vykdyti. Jie paskirstydavo bendrininkams užduotis ir vaidmenis.

Už vagystes, plėšimus, svetimo turto sugadinimą kalintys vyrai pasitelkdavo ir laisvėje esančius asmenis. 7 asmenys „talkino“ sukčiautojams. Jie talpindavo fiktyvius skelbimus apie neva parduodamus automobilius, surasdavo banko sąskaitų numerius, organizuodavo apgaulės būdu įgytų pinigų išgryninimą bei perdavimą.

Laisvės atėmimo bausmę atliekantys L.V. ir V.S. atsiliepdavo į skelbimais susidomėjusių asmenų skambučius ir sutarę dėl avanso už parduodamą automobilį, tokiu būdu išviliodavo pinigus, kuriuos pervesdavo į iš anksto surastą sąskaitą.

Laisvėje esantys nuteistųjų pagalbininkai sąskaitas surasdavo per savo draugus ir artimuosius esančius laisvėje. Paprašę paslaugos, artimieji ar pažįstami surasdavo dar kitas sąskaitas, į kurias ir buvo pervedami pinigai. Išgryninti pinigai buvo perduodami prašiusiam „ paslaugos“ asmeniui, o šis, nuteistųjų nurodymu, paprastai pinigus pervesdavo bankiniu pavedimu, perduodavo į rankas arba įnešdavo į sąskaitas tretiems asmenims.

Tyrimo metu nustatyta, jog nuo sukčių nukentėjo ir materialinių nuostolių patyrė 12 asmenų iš įvairių Lietuvos miestų (Kauno, Klaipėdos, Alytaus r. Anykščių, Šiaulių, Mažeikių r., Birštono, Vilniaus, Radviliškio).

Už sukčiavimą organizuotoje grupėje įstatymas numato laisvės atėmimą iki 8 metų.

Vilnius, spalio 18 d. (BNS).

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode