Aplinkosaugininkai iš brakonierių paėmė 1,5 km tinklų

Praėjusį savaitgalį Aplinkos ministerijos Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai kartu su policijos pareigūnais vykdė akciją „Lydeka 2016“. Jos metu buvo tikrinami Varėnos rajono upės, ežerai, tvenkiniai, upeliai, stabdomos transporto priemonės. Iš viso patikrintos 22 transporto priemonės ir 28 žvejai mėgėjai, išaiškinti keturi aplinkosauginiai pažeidimai.


Rimčiausias pažeidimas nustatytas Merkinės miestelyje, Merkinės seniūnijoje. V. K. priklausančioje sodyboje, esančioje ant Nemuno kranto, pareigūnai rado 23 nelegaliai laikomus žvejybinius statomus tinklus, pagamintus iš kaproninės medžiagos ir valo. Buvo akivaizdu, kad bent trečdalis tinklų paruošti žvejybai, o didžiąja dalimi brakonierius žvejojo visai neseniai. Bendras tinklų ilgis – apie 1,5 km. Tarp tinklų buvo ir pripučiama guminė valtis.
Visų neteisėtai laikomų ne mėgėjiškos žūklės įrankių šeimininkas – ne pirmą kartą į aplinkosaugininkų akiratį patenkantis vyras. Jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, visi žvejybiniai tinklai paimti. Administracinių teisės pažeidimų kodekso 87 str. 2 d. už neteisėtai laikomus žvejybos įrankius numatyta bauda nuo 144 iki 289 eurų su įrankių konfiskavimu.

LR Aplinkos ministerija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode