Klaipėdietės, įtariamos heroino platinimu, narkotikus slėpė ir vaikų drabužėliuose

Trečiadienį, kovo 2 d., Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba (VPK KPONTV) bei kiti Klaipėdos apskrities VPK struktūriniai padaliniai atliko narkotinių medžiagų platintojų sulaikymo operaciją uostamiestyje, Žvejybos uosto rajone esančiame daugiabutyje.

Uostamiesčio teisėsaugininkai parengė ir įvykdė specialią policijos operaciją, įvertinę kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, taip pat reaguodami į atsakingų institucijų ir Klaipėdos miesto gyventojų pranešimus dėl kvaišalų platinimo daugiabutyje Klaipėdoje, Minijos g. 

Operacijoje dalyvavo gausios policijos pajėgos. Narkotikų ieškojo policijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės kinologai su tarnybiniais šunimis. Tyrimo veiksmuose taip pat dalyvavo Klaipėdos savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai.

 Tyrimo metu nustatyta, kad narkotinę medžiagą – heroiną – daugiabutyje, įtariama, platino šešios niekur nedirbančios romų tautybės moterys. Įtariamosios yra ne po kartą teistos už vagystes, disponavimą nusikalstamu būdu gautu turtu, neteisėtą disponavimą narkotikais, taip pat baustos administracinėmis nuobaudomis.

Trys 1980, 1978 bei 1979 metais gimusios moterys augina 6, 5 ir 1 metų mažamečius vaikus atitinkamai. Įtariama, kad heroiną platino ir nėščia moteris.

Operacijos metu sulaikyti ir narkotikus įsigyti į daugiabutį atvykę asmenys. Iš viso į policiją buvo pristatyta 15 tokių asmenų. Policijos pareigūnai rado apie 100 pardavimui paruoštų heroino „čekių“, tablečių su psichotropinėmis medžiagomis, įtariama, iš prekybos narkotikais gautų pinigų. Narkotikus sulaikytosios slėpė ir savo vaikų drabužiuose.

Teisėsaugininkai turi duomenų, kad nuo narkotikų, įsigytų šiame daugiabutyje, Klaipėdos mieste mirė mažiausiai vienas žmogus. Tikrinama versija dėl įtariamųjų veiksmų ryšio su Klaipėdos mieste užfiksuotais mirtinais apsinuodijimais.

4įtariamosios buvo sulaikytos ir uždarytos į Klaipėdos apskrities VPK areštinę. Joms pareikšti įtarimai dėl heroino platinimo. 7 įtariamųjų vaikai pristatyti į BĮ „Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centras“, 2 sergantys vaikai paguldyti į ligoninę, 1 – į kūdikių namus.

 Klaipėdos miesto apylinkės teisme bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės – suėmimo– įtariamosioms paskyrimo.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).

 Už neteistą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 15 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos grupė

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode