Belgų aviganė Kulka padėjo sulaikyti 5 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų

Padedami tarnybinės belgų aviganės Kulkos pasieniečiai prie sienos su Baltarusija sulaikė 5 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Apie tai informavus kolegas Baltarusijoje, šie savo pusėje sulaikė asmenį, gabenusį pusketvirto tūkstančio pakelių rūkalų.

Antradienį VSAT Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos pasieniečiai patruliuodami Vilniaus rajono Kaponiškių kaimo prieigose pastebėjo dvi į polietileną supakuotas dėžes. Jos gulėjo prie patrulio tako, einančio palei sieną su Baltarusija. Dėžėse buvo 1000 pakelių cigarečių „Fest“, pažymėtų Baltarusijos akcizo ženklais.

Įvykio vietoje nedelsiant buvo panaudotas tarnybinė belgų aviganė Kulka, kuri miškinga vietove VSAT pareigūnus į šalies gilumą nuvedė keliasdešimt metrų. Čia pėdsekė aptiko dar 6 dėžes, kuriose buvo 4 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Slims“ ir „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Pasieniečiai su Kulka atliko detalią vietovės apžiūrą, bet nei asmenų, nei transporto priemonių aplinkui neaptiko. Valstybės sienos pažeidimas nenustatytas, todėl manoma, kad dėžes kontrabandininkai iš Baltarusijos į Lietuvos pusę galėjo tiesiog permesti bendrininkams per sienos liniją jos nepažeisdami.

Apie įvykį VSAT pareigūnai informavo Baltarusijos Smurgainių grupės pasieniečius. Netrukus jie informavo netoli sienos sulaikę asmenį, gabenusį pusketvirto tūkstančio pakelių cigarečių.

Dėl kontrabandos VSAT Vilniaus rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pasieniečių sulaikyti 5 tūkst. pakelių cigarečių saugomi Vilniaus rinktinėje.

VSAT Vilniaus rinktinės inf.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode