Lietuvos pasieniečiai sulaikė į Latviją perkeltą sirą pabėgėlį

Lietuvos pasieniečiai sulaikė į Latviją perkeltą pabėgėlį iš Sirijos, kuris pareigūnams pateikė netikrą vairuotojo pažymėjimą.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), šeštadienį vakare VSAT Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė – Suvalkai, patikrinti sustabdė automobilį „Toyota RAV4“ latviškais numeriais. Jį vairavo 40-metis Sirijos pilietis. Jis pateikė pabėgėlio kelionės dokumentus, išduotus Latvijos institucijų.

Pasieniečiai pretenzijų sirui nebūtų turėję, jei užsienietis būtų pateikęs legalų vairuotojo pažymėjimą. Paprašytas parodyti tokį dokumentą, užsienietis Kalvarijos pasieniečiams ištiesė vadinamąjį fantazijos dokumentą – neegzistuojančio pavyzdžio pažymėjimą. Jis teisėsaugos yra vertinamas kaip suklastotas vairuotojo pažymėjimas.

Sirijos pilietį pasieniečiai sulaikė ir uždarė į areštinę, o dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Pirmadienį popiet pasieniečiai ketina sulaikytąjį atvesdinti į teismą ir prašyti leidimo jį suimti.

Siro išsinuomota „Toyota RAV4“ saugoma Kalvarijos užkardoje.

Fantazijos dokumentais apsirūpinusių keliautojų pasieniečiai yra nustatę ir anksčiau. Tarp tokių atvejų jau būta ir vairuotojų pažymėjimų, ir diplomatinę nepriklausomybę neva suteikiančių popierių, ir neegzistuojančių pasaulio piliečių pasų.

Vilnius, kovo 20 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode